Sari la conținut
Forum Roportal
S.R.

Ce este o femeie proasta ?

Postări Recomandate

asta n-am inteles, ca daca vorbim de rasturnarea valorilor atunci totul devine foarte incurcat.

 

cum adica vin la pachet cu un pret ? despre ce vorbim?

 

daca nu sunt autentice, atunci vorbim de prefecatorie si alea sunt femei perfide, periculoase, dar nu proaste.

Editat de YasmiSL
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Oare acestea atunci cand vin cu un pret, deci nu-s tocmai autentice, se identifca deja sau inca se mai confunda cu prostia ?

Depinde de cauza (pretul) din care se trag.

 

Daca rabdarea vine din intentia de a da o lovitura finala dureroasa, atunci trebuie cautata cauza pentru care s-a intentionat lovitura. Cauza care poate fi avaritia sau rautatea sau etc.

Rabdarea autentica vine din intentia de a transforma lucrurile in bine.

 

daca nu sunt autentice, atunci vorbim de prefecatorie si alea sunt femei perfide, periculoase, dar nu proaste.

Si prefacatoria are cauzele ei, care pariez ca provin tot din prostie, iar prostia provine din cele 7 pacate sau vicii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dar in viziunea ta ce face o femeie proasta, cum este sr-ule?

Mai multe lucruri.

De exemplu facutul copii multi si cu cine s-o putea, care o fi disponibil sa minta ca sta si sa-i creasca. Asta imi pare culmea prostiei feminine. Una dintre ele.

Cealalta culme este disperarea, aviditatea, sevrajul manifestat dupa drame emotionale, emotii in valuri, in torente, mai ales emotii negative, indiferent cum se obtin ele, cine isi toaca nervii pentru acele emotii. La cele care fac asa ceva ma uit ca la fiinte drogate patetice, pentru ca nu-si vor depasi niciodata conditia, nici nu vor evolua. In principiu cam ele se pun si pe procreat random (cica e sursa mare, mare de stimuli emotionali procreerea, dar eu nefiind femeie, nu stiu).

Ipocrizia fenomenala in autocaracterizare si in definirea cerintelor, nevoilor si trebuintelor, plus un fel de aviditate autodistructiva. Sau mai pe scurt, mai intotdeauna sa ceara exact ce nu vrea si sa vrea exact ce nu cere, de parca creierul sau ar functiona invers (gen daca ar fi o fiinta ar vorbi cu fundul si ar defeca cu gura... metaforic vorbind, unele cam asta si fac).

Plus mega-complexul de inferioritate, ceva ancestral poate. Sper ca nu e necesar sa elaborez, ca mi-e un pic somn si lene.

Ar mai fi si altele, dar astea-s principalele.

 

asta n-am inteles, ca daca vorbim de rasturnarea valorilor atunci totul devine foarte incurcat.

cum adica vin la pachet cu un pret ? despre ce vorbim?

daca nu sunt autentice, atunci vorbim de prefecatorie si alea sunt femei perfide, periculoase, dar nu proaste.

Un om viclean poate fi totusi foarte prost, ca-si foloseste viclenia la a-si da singur in cap facand rau exact celor apropiati.

Pretul - stau cu tine, am rabdare etc. dar vreau... (urmatoarele).

 

Depinde de cauza (pretul) din care se trag.

 

Daca rabdarea vine din intentia de a da o lovitura finala dureroasa, atunci trebuie cautata cauza pentru care s-a intentionat lovitura. Cauza care poate fi avaritia sau rautatea sau etc.

Rabdarea vine din dorinta de a cere mai tarziu ceva ce nu se poate cere direct, fie pentru ca nu se cunoaste, fie pentru ca este mai important cumva decat ce se ofera.

Editat de S.R.
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Rabdarea vine din dorinta de a cere mai tarziu ceva ce nu se poate cere direct, fie pentru ca nu se cunoaste, fie pentru ca este mai important cumva decat ce se ofera.

Depinde. De exemplu eu am rabdare cu unii (nu ma refer la situatia de fatza) din dorinta de a-i face sa inteleaga cate ceva. Singurul lucru pe care il astept in schimb fiind acela de a-i face sa inteleaga.

 

De exemplu, unele femei au rabdare doar sperand ca barbatul se va schimba si va intelege unele greseli pe care le face. Si viceversa.

Editat de Pippo

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

SR-ule, o femeie proasta e o femeie care iubeste sincer, se ataseaza, crede in cel de langa ea si care nu isi urmareste interesul meschin facand abuz de manipulare si viclenie.

Multumit ? :roll:

  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

SR-ule, o femeie proasta e o femeie care iubeste sincer, se ataseaza, crede in cel de langa ea si care nu isi urmareste interesul meschin facand abuz de manipulare si viclenie.

Multumit ? :roll:

Ai enumerat o serie de calitati, de ce posesoarea lor ar fi considerata proasta ? Daca erau defecte poate intelegeam, dar asa, cred ca necesita explicatii afirmatia ta.

Editat de S.R.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

SR-ule, o femeie proasta e o femeie care iubeste sincer, se ataseaza, crede in cel de langa ea si care nu isi urmareste interesul meschin facand abuz de manipulare si viclenie.

Multumit ? :roll:

Ai caracterizat perfect ideea de femeie proasta din mintea barbatului prost! :)

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ai enumerat o serie de calitati, de ce posesoarea lor ar fi considerata proasta ? Daca erau defecte poate intelegeam, dar asa, cred ca necesita explicatii afirmatia ta.

 

Stai linitit nicio femeie nu e mai vicleana ca tine. :) Tu mergi pe principiul ca fiecare om poate fi cunoscut in functie de judecatile pe care le emite la adresa altora. Ce rost are ? Tu stii ce inseamna o femeie proasta pentru tine.

Editat de Typhon
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Stai linitit nicio femeie nu e mai vicleana ca tine. :) Tu mergi pe principiul ca fiecare om poate fi cunoscut in functie de judecatile pe care le emite la adresa altora.

Am topic despre mine, eu altceva intrebam. Scrie pe topicul meu despre mine, aici explica-mi de ce o femeie care nu isi urmareste interesul meschin(nush unde ai intalnit tu specia asta) este proasta.

Editat de Burel001
Editat citat si replica off topic

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×