Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

 

Dupa 5 ani in care (...) ne-am inteles perfect din toate punctele de vedere, am fost iubiti, prieteni, tot, face o greseala

 

deci ?

 

ce nu ti-a convenit tie in acesti 5 ani ? totul a fost bine. faptul ca tu ai aflat ceva nou acum... brusc realiezii ca ce ??

eu zic ca daca tie ti-a fost bine 5 ani poti merge in continuare. Nimic nu s-a schimbat (adica doar tu te-ai schimbat, el nu)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cred ca nu il satisfaci, altfel nu vad de ce si-ar mai trage-o si cu altele. din cunostintele mele, toti barbatii care au tot ce le trebuie acasa nu mai cauta si prin vecini...

 

ai fost mintit

 

deci ?

 

ce nu ti-a convenit tie in acesti 5 ani ? totul a fost bine. faptul ca tu ai aflat ceva nou acum... brusc realiezii ca ce ??

eu zic ca daca tie ti-a fost bine 5 ani poti merge in continuare. Nimic nu s-a schimbat (adica doar tu te-ai schimbat, el nu)

 

s-a schimbat totul, are pe altcineva linga ea ,nu pe cine credea ca are.

 

stii, unii duc relatia cu o persoana si nu doar ca le merge bine.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alege sa NU traiesti in compromis, sub nicio forma. Fereste-te de cel care-ti spune (ba chiar "te asigura")de toata iubirea, dragostea, respectul si sustinerea lui si care nu vede nimic rau in a mai merge sa faca sex cu alta femeie si care-ti spune ca el accepta sa mergi si tu prin patul altui barbat, asigurandu-te totodata de iubirea si dragostea care-o are pentru tine si de respectul pe care-l are pentru relatia voastra. Este o relatie care are la baza minciuna si-ti faci rau atat tie cat si lui si mai ales tuturor celor "implicati", generand si propagand doar dizarmonii bine "mascate". Parerea mea este ca mai devreme sau mai tarziu aceste relatii esueaza si aduc multa suferinta.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cred ca e doar o diferenta de perceptie. are aceeasi persoana langa

ala si acum 4 ani tot asa viril era :)

 

asa si ?

n-am vazut plingindu-se de viata sexuala

 

am vazut ca nu vrea linga ea un mincinos si un tip pe care nu se poate baza.

 

diferenta dintre minciuna si adevar, nu e o diferenta de perceptie, e diferenta dintre realitate si iluzie.

Editat de YasmiSL
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu am vazut ca initiatoarea topicului a zis ca omul nu e mincinos, ca a recunoscut adevarul.

 

deci daca nu e mincinos poate singurul lui defect e ca e afemeiat (sau o calitate...)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu am vazut ca initiatoarea topicului a zis ca omul nu e mincinos, ca a recunoscut adevarul.

 

deci daca nu e mincinos poate singurul lui defect e ca e afemeiat (sau o calitate...)

a recunoscut acuma dupa 5 ani, nu de la inceput.

s-o fi plictisit sa se ascunda sau vrea in 3.

Editat de YasmiSL
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ca a fost suficient de fraier sa se dea de gol cred ca m-a deranjat la fel de tare. Nu mi-a dat motive sa fiu geloasa, nu am pus intrebari niciodata, nu-s genul care sa urmareasca oameni si sa caute prin agende, telefoane etc. A recunoscut ca asa a fost intotdeauna.

@Fluturel: Yasmi m-a inteles perfect si ti-a raspuns mai bine decat as fi putut s-o fac eu... Intr-adevar, aveam o alta imagine despre el. Asta de-acum nu mai corespunde cu ideea mea despre o relatie asa ca am sa pun punct.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

deja cred ca nu ne intelegem

eu am spus ca el nu s-a schimbat in ultimii 5 ani. Daca ea a fost fericita 5 ani si acum brusc nu mai e; a aflat ca omul ei mai vizita si alte veverite si nu ii spunea.

detalii...

si oricum nu cred ca toata relatia ei se baza pe sex.

 

@Fluturel: Yasmi m-a inteles perfect si ti-a raspuns mai bine decat as fi putut s-o fac eu... Intr-adevar, aveam o alta imagine despre el. Asta de-acum nu mai corespunde cu ideea mea despre o relatie asa ca am sa pun punct.

 

foarte bine. ai si tu pretentiile tale.

succes la urmatorul partener ! :focus:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Acum ai o alta "imagine" nu despre el, ci despre tine, ai inceput sa te respecti mai mult tu pe tine si asta a si generat toata atitudinea lui, care asta-ti si spune, sa nu-ti mai ranesti sufletelul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×