Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

aici vorbim despre un barbat, deci era clar ca o sa ajung si feminista, dar na ..

si cu femeile care fac la fel, e valabil acelasi lucru; nu fac discriminari :)

 

OK... E bine sa fim echidistanti. Mie nu imi plac sexismele, de nici un fel. Si nu tin partea barbatilor, in nici un chip. Nu ii caut deci, in coarne.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

''te iubesc (sunt ok in relatia asta, calci, speli, faci cina, ma tii curat si calcat), sexul e bun( atat de bun ca am nevoie de altele), dar te iubesc(nu te folosesc)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Personal, poate ca as accepta, dar daca nu ar minti niciodata. Atunci poate as face si eu sex cu alte femei...

 

Cred ca un astfel de compromis il poti face daca nu iubesti.

De exemplu,partenerul iti spune :" iubire, in seara asta fac sex cu cineva care este ...asa, asa, asa..."

Ce face celalalt?

Se urca pe pereti...

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nimeni pe topicul asta nu a contestat ca situatia e nasoala. Chiar si eu am spus din start ca nu merita tinut tipul pe langa casa omului. Atata tot, ca eu am argumentat altfel. Tot la aia se reduce pana la urma. Am spus ca, tipul mintind, (si o facea in mod clar din egoism si desconsiderare), nu a dat relatiei sansa sa ii satisfaca pe ambii parteneri. Exista o sansa indepartata, ca daca el si-ar fi expus corect pozitia din start, sa fi putut iesi ceva viabil. Dar asa... Eu raman la parerea mea. Minciuna e radacina tuturor relelor.

 

 

LE, @Aether: Nu asa simplu... Lucrurile astea se stabilesc in comun, si in interesul amandurora. Binenteles ca pot detalia, dar as fi offtopic. Exista cai insa, asta e bine de stiut.

Editat de nu vreau

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce ipocrizie !

Pai daca tu ai redus relatia la sex, el ce cauta la celelalte ??

El spune ca acum, in coditiile astea, am redus relatia la sex. Ca ne intelegem perfect din toate punctele de vedere, inclusiv sexual. Dar ca acum, ca am aflat ce face, nu mai tin cont de toate astea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

treaba e simpla, asa cum a pus el problema, e vorba de un rasfat.

 

"asta sunt, sunt obisnuit sa nu-mi refuz nimic, si daca am pofta de ceva mi se rupe de tine."

 

daca tu esti ok asa, sa fi satelit in jurul cuiva pt care nu insemni nimic, poti accepta.

 

sau poti cauta un tip care te vrea PE TINE.

Pai ma vrea dar SI PE MINE. Asta incerc sa inteleg, ca spune ca am un loc al meu in inima lui e acolo si n-o sa-l ia nimeni niciodata.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alta scuza ieftina. Ce altceva ar putea spune, daca dintr-un motiv sau altul te vrea si pe tine?

 

 

LE: Amethyst, daca te-ar iubi, si-ar bate capul de fericirea ta, asa-i? Dar nu o face, deci... Mai simplu de atat, nu pot sa-ti explic.

Editat de nu vreau
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da....Ai nevoie de o terapie de soc .... Cand eram si eu in situatia asta geniala acum multi ani eu stateam de vorba cu amantele lui .... fara sa stie cine sunt ... Cand il auzi pe el ti se inmoaie sufletul cand le auzi pe ele alta stare vei avea . Da . Stiu ca suna cam munca de detectiv ce zic eu dar ai nevoie de un om fidel

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

El spune ca acum, in coditiile astea, am redus relatia la sex. Ca ne intelegem perfect din toate punctele de vedere, inclusiv sexual. Dar ca acum, ca am aflat ce face, nu mai tin cont de toate astea.

si nu sex cauta ?

 

pai esti cula daca ai mai stat in conditiile astea si te-ai straduit sa-l intelegi.

 

si daca nu asta a vrut si nu-i multumit de intorsatura, era mai cinstit sa spuna singur ce-i lipseste.

asa tot tu trebuie sa fi de vina ca el se simte neimplinit, o data sexual, alta data emotional, alta data bla bla...

 

aiureli, i-ai facut pe plac si acu se vede in postura ca nu stie ce vrea.

nici asa nu-i bine !

 

fiecare din noi avem niste resurse, cind le epuizezi ai sa mergi mai departe.

 

Pai ma vrea dar SI PE MINE. Asta incerc sa inteleg, ca spune ca am un loc al meu in inima lui e acolo si n-o sa-l ia nimeni niciodata.

vrajeala !

 

de fapt are dreptate, ai un loc , ala unde s-ar putea intoarce oricind fara intrebari suplimentare daca acuma accepti situatia in cunostinta de cauza.

 

o persoana care tine la tine, il intereseaza si ce-ti doresti tu, si ce-ti lipseste tie sau ce te bucura

nu doar iti impune sa fi fericita de fericirea lui, singura optiune valida.

  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×