Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

mai vreau si cate o inghetata din cand in cand...

Dupa 5 ani in care am crezut sincer ca ma iubeste, pentru ca am vazut asta in comportamentul lui, ani in care ne-am inteles perfect din toate punctele de vedere, am fost iubiti, prieteni, tot, face o greseala intr-o zi si-mi dau seama ca in tot timpul asta tipul a inselat la greu. Si-acum imi spune ca ma iubeste, ca am locul meu in inima lui dar ca asa e el construit si nu se poate schimba. Trebuie sa si-o mai traga si cu altele din cand in cand... Din punctul lui de vedere, tipul e cat se poate de detasat si de impacat cu el insusi, nu considera ca a inselat.

Cred ca am auzit toate motivele pentru care oamenii insala. Unele or fi logice dar eu nu vreau sa le accept. Sunt chiar atat de defecta?

Am nevoie de parerile voastre. Si va multumesc!

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu una nu as putea accepta asa ceva.Se mai poate sa gresesti, sa calci stramb o data, dar cand asta e la ordinea zilei eu zic ca el, tipul e defect, nu tu. Poate-i vine mintea la cap, intr-o zi, dar nu cred ca vrei sa astepti acea zi probabila.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asta am zis si eu... Inteleg ca intr-un anumit context mai poti schimba ciorba pe inghetata. Daca se intampla o data la nu stiu cat timp, da. Tipul si-a facut un obicei din asta, din cate am vazut. Si spune ca nu se poate schimba. Si mai spune ca am redus eu relatia noastra doar la sex - ce, doar in asta consta o relatie?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dar sa nu pierdem esentialul! Tipul minte, asta e cel mai grav. Si daca te minte in legatura cu asta, te va minti in legatura cu orice se va ivi. E un om pe care nu te poti baza.

 

Nici nu merita discutat de latura sexuala, asta ca sa ii dam satisfactie...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu vreau ... pentru tine e mai important ca mine :lol: ca se culca cu cine prinde? mi se pare normal sa minta ca doar vrea sa aibe si capra si varza

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ca minte... Daca nu ar minti, ar fi obligat sa negocieze o situatie, si asa chiar ca s-ar putea impaca si capra, si varza. Eu pot sa inteleg ca oamenii mai au nevoi. Dar daca minti, nu se mai poate construi nimic in relatia respectiva. Un nimic din ala, cat se poate de complet.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asta am zis si eu... Inteleg ca intr-un anumit context mai poti schimba ciorba pe inghetata. Daca se intampla o data la nu stiu cat timp, da. Tipul si-a facut un obicei din asta, din cate am vazut. Si spune ca nu se poate schimba. Si mai spune ca am redus eu relatia noastra doar la sex - ce, doar in asta consta o relatie?

 

Nu Amethyst ,nu " o data la nu stiu cat timp", o data, de aceea se spune ca fiecare om merita o a doua sansa. Poate fi din nebunie, betie, curiozitate, prostie. Dar sa o faci mereu, sa recunosti ca nu te poti schimba, adica " acesta sunt eu, vrei ma accepti asa sau...nu", mi se pare o "mizerie"..

O relatie consta si in a nu insela. De aceea se numeste relatie.

 

Treci mai departe, nu mai are rost...

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ca minte... Daca nu ar minti, ar fi obligat sa negocieze o situatie, si asa chiar ca s-ar putea impaca si capra, si varza. Eu pot sa inteleg ca oamenii mai au nevoi. Dar daca minti, nu se mai poate construi nimic in relatia respectiva. Un nimic din ala, cat se poate de complet.

asa ca minte, ca minte .. ptiu, m-am emotionat

ce relatie e asta, imi zici si mie? NU EXISTA NICI O RELATIE in acest caz, e ceva, nu stiu ce, tipul nu e capabil de o relatie

ce atata scuza, sa-i intelegem psihicul bolnav

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Din moment ce a recunoscut, nu se mai pune problema ca minte. Numai ca eu ma intreb daca un barbat ar accepta ideea ca iubita / sotia trebuie sa se mai culce si cu altii din cand in cand ca doar asa se simte implinita... Dupa cum am mai spus, omul e impacat cu el si i se pare ciudat ca eu nu inteleg chestia asta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×