Sari la conținut
Forum Roportal
VldM

Master in Japonia

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Salutari!

 

Pe scurt: as dori sa ma inscriu la un master in Japonia, in domeniul Constructiilor Civile, sunt in anul 4 la UTCB si acum am inceput si eu sa ma agit, sa ma interesez. Sunt putin in ceata cu totul si as dori sa iau legatura cu cineva care are vreo informatie care m-ar putea ajuta, sau care are vreo cunostinta care a aplicat. As fi foarte recunoscutor pentru orice tip de informatie.

 

Multumesc mult!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salutari!

 

Pe scurt: as dori sa ma inscriu la un master in Japonia, in domeniul Constructiilor Civile, sunt in anul 4 la UTCB si acum am inceput si eu sa ma agit, sa ma interesez. Sunt putin in ceata cu totul si as dori sa iau legatura cu cineva care are vreo informatie care m-ar putea ajuta, sau care are vreo cunostinta care a aplicat. As fi foarte recunoscutor pentru orice tip de informatie.

 

Multumesc mult!

 

 

Daca esti interesat sa inveti limba japoneza scoala cu predare online de limba japoneza EduK.ro iti sta la dispozitie. Poti participa la curs de oriunde esti in lume.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salut!Faptul ca nu ne-ai specificat ce fel de informatii vrei sa aflii m-a lasat putin in ceata.Cred ca cel mai bine ar fi sa citesti pe Wikipedia...?Oricum,eu fiind o mare iubitoare a Japoniei pot sa iti spun ca ea este localizata in Asia,fusul orar este de UTC+9,limba vorbita este japoneza,care in opinia mea este foarte usoara de invatat,mancarea este excelenta si destul de ieftina,moneda lor este

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salutari!

 

Pe scurt: as dori sa ma inscriu la un master in Japonia, in domeniul Constructiilor Civile, sunt in anul 4 la UTCB si acum am inceput si eu sa ma agit, sa ma interesez. Sunt putin in ceata cu totul si as dori sa iau legatura cu cineva care are vreo informatie care m-ar putea ajuta, sau care are vreo cunostinta care a aplicat. As fi foarte recunoscutor pentru orice tip de informatie.

 

Ti-ar putea fi de ajutor sa contactezi Japan International Cooperation Agency, care gestioneaza proiecte de cooperare internationala. Vezi pe aici: http://www.jica.go.jp/english/. Ei se ocupa de organizarea/finantarea feluritelor cursuri si proiecte. Prin 2004, cand am avut eu de-a face cu ei, se putea lua legatura cu JICA prin intermediul Ambasadei Japoniei. Banuiesc ca asta nu s-a schimbat prea mult. Ceea ce cred ca s-a schimbat este statutul Romaniei in relatie cu aceste proiecte, fiindca atunci Romania era tara candidata la UE, acum este membra, asa ca poate nu mai beneficiaza de aceleasi finantari.

 

In privinta masterului, cred ca ar trebui sa vezi ce mastere au universitatile de acolo, asa ca baga-te si tu pe net, ar trebui sa aibe websiteuri si in engleza.

Editat de lynxul_negru

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×