Sari la conținut
Forum Roportal
.seba.

Erori aplicatie cu layere

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Puteti posta aici erorile intalnite la aplicatia cu layere. Scrieti cat mai multe detalii despre ceea ce ati facut inainte de a avea eroarea, astfel incat sa putem verifica si nou acelasi lucru, pentru a putea repara.

 

Voi sterge toate posturile offtopic. Deocamdata au doar unii dintre voi acces la noua aplicatie. Voi modifica aici cand va avea toata lumea acces.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asa cum am spus, am sters toate mesajele care nu sunt pe subiect. Aici se posteaza doar erorile intalnite la aplicatia cu layere. In principal urmarim sa vedem daca mai sunt probleme la salvari. In curand toata lumea va avea acces. Facem asa, pentru ca sa nu incarcam foarte tare inca de la inceput.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Hmm..deci,aplicatia noua(dupa cate am vazut pe contul lui vik_art) merge..Asta e bine..dar am si eu o mica micutza intrebare ^^"..So,un desen,facut in aplicatia cu layere,se vede...Da in aplicatia veche(fara lyere) ,se vede doar o pagina alba..asa va fi mereu?Desenele `vechi` ,care nau fost facute in aplicatia noua(cu layere),nu se vor mai vedea(se va vedea doar alb)?..Este -oarecum- o `eroare` intampinata cu adaugarea layerelor..Deci?Sau doar un timp se va vedea pagina alba la vechile desene?

Multumesc anticipat.

Editat de Whispy`` OwO

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Puteti posta aici erorile intalnite la aplicatia cu layere. Scrieti cat mai multe detalii despre ceea ce ati facut inainte de a avea eroarea, astfel incat sa putem verifica si nou acelasi lucru, pentru a putea repara.

 

Voi sterge toate posturile offtopic. Deocamdata au doar unii dintre voi acces la noua aplicatie. Voi modifica aici cand va avea toata lumea acces.

 

 

 

 

...exista probleme la panoul de dimensionare...se pare ca nu se pastreaza marimea selectata...(dar nu sunt sigur)...

...nu functioneaza pick-ul de culoare...cand se da click pe el se blocheaza aplicatia si nu mai poate fi continuat desenul...in schimb se poate salva..

...lucrul cu layere-le e in regula...mai caut...

...imi place cum se lucreaza la ea...sper sa nu dureze mult punerea la punct...:)

Editat de boshoo

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Puteti posta aici erorile intalnite la aplicatia cu layere. Scrieti cat mai multe detalii despre ceea ce ati facut inainte de a avea eroarea, astfel incat sa putem verifica si nou acelasi lucru, pentru a putea repara.

 

Voi sterge toate posturile offtopic. Deocamdata au doar unii dintre voi acces la noua aplicatie. Voi modifica aici cand va avea toata lumea acces.

...a mai aparut o problema:

-lucrul cu layerele este in regula daca desenul este terminat dintr-o singura "intrare la masa" ...daca ,insa, se salveaza si apoi se continua desenul nu se mai poate lucra cu layere ci numai pe desenul salvat...

-in continuare nu este activa pipeta(pick-ul) pentru culoare...daca se acceseaza, se blocheaza aplicatia...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

...a mai aparut o problema:

-lucrul cu layerele este in regula daca desenul este terminat dintr-o singura "intrare la masa" ...daca ,insa, se salveaza si apoi se continua desenul nu se mai poate lucra cu layere ci numai pe desenul salvat...

-in continuare nu este activa pipeta(pick-ul) pentru culoare...daca se acceseaza, se blocheaza aplicatia...

 

Astazi s-a pus o noua versiune in care s-au rezolvat unele probleme legate de salvare. Problema cu pipeta inca mai exista.

 

In legatura cu layerele asa e. Dupa salvare, la continuarea desenului, layerele sunt combinate, iar in continuare se pot aplica layere suplimentare.

 

Dupa ce rezolvam si cu pipeta, toata lumea va putea testa aplicatia.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Astazi s-a pus o noua versiune in care s-au rezolvat unele probleme legate de salvare. Problema cu pipeta inca mai exista.

 

In legatura cu layerele asa e. Dupa salvare, la continuarea desenului, layerele sunt combinate, iar in continuare se pot aplica layere suplimentare.

 

Dupa ce rezolvam si cu pipeta, toata lumea va putea testa aplicatia.

 

 

...de acord, dupa salvare, la continuarea desenului, se pot aplica layere suplimentare ,dar nu se poate desena separat pe fiecare in parte deoarece layerele combinate nu se pot "ascunde"...in acest caz layerele suplimentare sunt de prisos...nu ajuta...

Editat de boshoo

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

da, practic dupa salvare, toate layerele vizibile devin unul singur. daca la continuare se vor ajustari, corectii sau altceva, se pot folosi layere suplimentare in continuare. Am fost nevoiti sa facem asa, din cauza limitarii flashului si serviciului online. Oricum, e o diferenta considerabila fata de un singur layer ca si pana acum.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×