Sari la conținut
Forum Roportal
Luc1f3r

Salutare..Putin ajutor

Postări Recomandate

Salut

Sunt nou pe aici asta e primul meu post^^

 

Voi incepe cu inceputu:

 

Povestea mea pe scurt:

Toata viata mea a fost o mizerie.Si in 12 ani de cand s'au despartit parintii mei am adunat multa ura in mine.Si de abea acum a inceput sa dea pe dinafara.

 

Ok acuma subiectul:

De 2-3 ani am inceput sa devin pasionat de intuneric.De partea intunecata.

 

Niste chesti ciudate care imi plac si vreau sa le dezvolt:

 

In noptile cu luna plina ma simt prea bine si nu mai simt nimic doar ma simt bine.

Am numai ganduri macabre cand sunt nervos.De exemplu ma aptin sa nu omor pe persoana care ma enervat.

Am o viteza uimitoare cand sunt nervos.Totu e schimbat cand sunt nervos.Parca nu sunt eu.

 

Asa...Treaba e ca am impresia ca e mana la un demon.Si daca e cum as putea sa maresc chestiile astea.Adica sa le folosesc nu numai cand sunt nervos...astept raspuns..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

[quote name='Luc1f3r' timestamp='1319656795'

Toata viata mea a fost o mizerie.Si in 12 ani de cand s'au despartit parintii mei am adunat multa ura in mine.Si de abea acum a inceput sa dea pe dinafara.

De 2-3 ani am inceput sa devin pasionat de intuneric.De partea intunecata.

 

Niste chesti ciudate care imi plac si vreau sa le dezvolt:

 

In noptile cu luna plina ma simt prea bine si nu mai simt nimic doar ma simt bine.

Am numai ganduri macabre cand sunt nervos.De exemplu ma aptin sa nu omor pe persoana care ma enervat.

Am o viteza uimitoare cand sunt nervos.Totu e schimbat cand sunt nervos.Parca nu sunt eu.

 

Asa...Treaba e ca am impresia ca e mana la un demon.Si daca e cum as putea sa maresc chestiile astea.Adica sa le folosesc nu numai cand sunt nervos...astept raspuns..

:blink:

Ce sa maresti? Dorinta de-a ucide??

Nu e mana "la niciun demon", e doar frustrarea si lipsa unui camin unit de care n-ai avut parte. Esti adolescent? Atunci toata furia e de inteles. Hormonii o iau razna. Te calmezi tu in timp cu conditia sa NU maresti "chestiile alea" si sa-ti faci viata praf?

Editat de LikeThisPoppy

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

da sunt adolescent am 17 ani :P....asa sa zicem ca e trb cu hormonii...da imi explici treaba cu luna plina?...am uitat sa mentionez ca,cand intru in biserica de multe ori mi se face rau...iar in cimitir ma simt ca la mine acasa:X

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Lucifere, iti spun, partea neagra e si ea o parte ca oricare alta. Dar baiu e ca pasiunea ta se va rasfrange impotriva ta intr-o zi si o sa regreti. Acum esti tanar, esti bun de ostas al partii, dar cand o sa obosesti, o sa fii aruncat in sant si o sa iti pice toata schema in cap. Cam asta e treaba cu partea neagra...

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Lucifere, iti spun, partea neagra e si ea o parte ca oricare alta. Dar baiu e ca pasiunea ta se va rasfrange impotriva ta intr-o zi si o sa regreti. Acum esti tanar, esti bun de ostas al partii, dar cand o sa obosesti, o sa fii aruncat in sant si o sa iti pice toata schema in cap. Cam asta e treaba cu partea neagra...

mam gandit la chestia asta...si nu ma intereseaza pot sa traiesc si pana la 30 de ani daca am aceste puteri deoarece nu am pt ce sa traiesc..revenim la topic..nu ma intereseaza ca e de psihic sau alta trb...daca e vorba de un demon sau nu...iar daca nu...cum pot sa castig puterile unu demon

Editat de Luc1f3r

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Esti recrutat in functie de capacitatile tale native. Ca sa intelegi, ia partea aia luminoasa de exemplu! Vrei sa fii mare general, dar sa zicem ca esti doar mediocru ca inteligenta, slab, plin de vicii, nehotarat... O sa rada toti de tine cand o sa te auda ce vrei. La partea intunecata adauga si o gramada de cinism in ecuatie. Cei capabili sunt intr-adevar folositi, ceilalti, doar sunt tinuti de bataie de joc. Uite, francmasoneria: recruteaza tot felul de mizerii (parerea mea!) de oameni, dar mizerii inteligente, si cu mare putere sociala.

 

Sfatul meu: vezi-ti de treaba. Invata o meserie, fii baiat bun, si in final vei iesi mai bine! :ok:

Editat de nu vreau
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

da sunt adolescent am 17 ani :P....asa sa zicem ca e trb cu hormonii...da imi explici treaba cu luna plina?...am uitat sa mentionez ca,cand intru in biserica de multe ori mi se face rau...iar in cimitir ma simt ca la mine acasa:X

Pai la treaba cu luna e usor... e vba de flux si reflux. Dar nu e rau ca-ti place luna plina (si mie-mi placea la varsta ta, dar sa nu mai spui la nimeni), inseamna ca nu intunericul te incanta asa mult ci lumina difuza. Si-ti mai spun ceva (iar)si mie mi se face rau in biserica, mai ales daca e aglomeratie, caldura si tre sa stau in picioare la nesfarsit si mai sunt si tot felul de mirosuri tari... Dar daca nu mi-e bine nu ma duc... Si de cimitir nu mai zic. Cand eram studenta (la mine adolescenta s-a prelungit cam mult) adoram sa dau o raita prin cimitir in drumul meu spre casa. Citeam cu multa placere inscriptiile de pe cruci si-mi imaginam ce viata avusesera raposatii... Si desigur ca eram pasionata de "chestiile astea" ale tale: noapte, luna, intuneric, vampiri, spirite, spiritism etc. Noroc ca buna mea colega de facultate imi tinea companie si ne citeam una alteia povestile gotice pe care le nasoceam. Era minunat, recunosc!

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×