Sari la conținut
Forum Roportal
dookoo

Romani din Germania

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

ca locuiesc cu iubitul meu aici care e 101% german RDG

 

Maxim este 100%

 

 

imi vine putin sa vomit, nu stiu de ce. poate pt ca la 25 de ani de la caderea zidului vad o romanca vb despre cele 2 germanii, asta dupa ce a trait acolo cateva saptamani sau max cateva luni.

 

iar imi vine sa vomit, ca uite asa mi-a picat mie nasol postul asta al ei. kinda Raducioiu stile

Editat de Ampera
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

hahahaahaha- TARE DE TOT - am sa ma gindesc - e cam imposibil acum dat fiind faptul ca locuiesc cu iubitul meu aici care e 101% german RDG - hehehehee. Dar sa stii ca eu chiar ma intrebam daca DINCOLO este la fel... din cite cunosc eu stiu ca e ceva diferit si sunt ceva la luminati si fara atitea neonazisme in cap....dar mersi de idee.

 

Eu ti-am spus asta in baza propriilor impresii. Am locuit acolo (aproape de Hanover) 8 ani de zile si continui sa merg in vizita acolo la parintii mei care locuiesc in Germania de mai bine de 20 de ani.

Comparand cele povestite de tine si propriile impresii, am luat riscul sa-ti dau sfatul. :pardon:

Editat de Naeema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Eu ti-am spus asta in baza propriilor impresii. Am locuit acolo (aproape de Hanover) 8 ani de zile si continui sa merg in vizita acolo la parintii mei care locuiesc in Germania de mai bine de 20 de ani.

Comparand cele povestite de tine si propriile impresii, am luat riscul sa-ti dau sfatul. pardon.gif

mersi de sfat - nu il luam in ris si nu e un risc sa imi dai un asa sfat - nu sunt o fitoasa sa ma mofturez din orice. Mie mi se pare o intentie buna din partea ta, doar ca eu spuneam ca nu pot. Si la vomitatul de dinainte spun doar ca sunt aici de ceva timp iar situatia pe care eu am descris-o este o situatie generala nu doar a mea. Cunosc destul de multe persoane cu aceeasi impresie ca a mea, iar topicul nu este al meu este cel afisat la inceput, la care eu am raspuns si mi-am expus impresia. Dupa cum am mai spus cunosc foarte foarte bine si persoane opuse, adica flexibile si fara prejudecati absurde, insa in orasele mici - cel putin in Mecklenburg - germanii in casele lor (nu vor spune in gura mare cind dau mina cu tine) si ma refer la germani nu la romani sau alte natii stabiliti aici au aceasta mentalitate pe care credema eu o vad zi de zi si o aud zi de zi. Daca tie iti vine sa vomiti mie imi vine sa rid cind vad ineptii. Si aici ma refer la prejudecati.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu as iubi clar nu as avea ce cauta aici. Eu sunt total opusul acestei natii. Am fost in State, in Franta, in Anglia - si am intilnit peste tot persoane discriminatoare insa nu majoritari...

 

daca ar fi majoritari, cum spui, ar avea si puterea.

deocamdata n-o au, iar aia care umbla cu cizme si mustacioara patrata sunt ramasitele dobitocimii germane, care înca doarme la ora asta.

 

zic sa stai linistita.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Doi români, arestaţi în Berlin, sub acuzaţia că au ucis şi transat o capră de Angora gestanta de la o mini-gradina zoologica din Berlin, destinata copiilor.

 

http://www.gds.ro/Actualitate/2018-02-20/doi-romani,-arestati-in-berlin,-sub-acuzatia-ca-au-ucis-si-transat-o-capra-de-angora,-intr-o-gradina-zoologica/

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×