Sari la conținut
Forum Roportal
xLolita

Intre 2...

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

si de ce ne mai intrebi pe noi daca stii ca o sa apara regrete?

 

 

Stiu ca vor aparea regrete daca-i dau papucii actualului pentru S. deci nu voi face asta. Cu toate astea, mai exista si alte optiuni, probabil la unele nu m-am gandit, de aceea va intreb pe voi. Imi cer sincere scuze daca faptul ca am deschis topicul te-a deranjat/jignit in vre-un fel. [ Simte ironia. ]

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut, totusi am avut si eu varsta aia, si nu demult. Practic nu trebuie sa te razgandesti in 10 minute. In fond in adolescenta te formezi, si cum te inveti acum, asa vei fi si mai tarziu. Daca omul poate fi un pic mai constient si mai matur decat e, sa incerce. Eu stiu cupluri care sunt impreuna de la 15 ani. Deci, au deja 5 ani impreuna.

 

:))) Bine. In curand isi vor da seama ca au crescut impreuna, insa si-au dezvoltat personalitati diferite si ca nu se mai potrivesc. 2 sau 3 ani.

Nu am zis ca TREBUIE sa te razgandesti in 10 minute, ci ca la varsta aia isi pot schimba "compatibilitatile" ca pe ciorapi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:))) Bine. In curand isi vor da seama ca au crescut impreuna, insa si-au dezvoltat personalitati diferite si ca nu se mai potrivesc. 2 sau 3 ani.

Nu am zis ca TREBUIE sa te razgandesti in 10 minute, ci ca la varsta aia isi pot schimba "compatibilitatile" ca pe ciorapi.

 

Normal ca exista riscul asta, nu am zis nu. Dar incercam sa argumentez ca poti avea si relatii stabile la varsta asta.

 

Stiu ca vor aparea regrete daca-i dau papucii actualului pentru S. deci nu voi face asta. Cu toate astea, mai exista si alte optiuni, probabil la unele nu m-am gandit, de aceea va intreb pe voi. Imi cer sincere scuze daca faptul ca am deschis topicul te-a deranjat/jignit in vre-un fel. [ Simte ironia. ]

 

O optiune ar fi sa astepti putin, sa vezi daca sentimentele pentru S scad in intensitate. Poti fi doar prietena cu el o vreme, poate asa il vei cunoaste mai bine si iti vei da seama daca il iubesti sau nu.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

..Intre doi nu te ploua... :spiteful:

 

...dar nici bine nu-ti este...:crazy:

 

mai mult ca sigur ca stiai continuarea, doar ca am vrut sa-ti reamintesc. :D

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

...dar nici bine nu-ti este...:crazy:

 

mai mult ca sigur ca stiai continuarea, doar ca am vrut sa-ti reamintesc. :D

 

Lasa ca-i mai buna ca aia cu alergatul dupa 2 iepuri totusi..:) :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

...

Voi ce ati face?

Pe vremea mea... Da-o dracu' vremea mea, ca daca fac o comparatie, voi sunteti un fel de martieni. Dar din ce am observat legat de specia voastra, parerea mea e ca indiferent ce ai face, nu gresesti. Adica, daca il lasi p-ala, o sa il ia alta, iar daca nu il lasi, ... eeeh, ce dracu' zic aici, lasa-l, mah, si incearca-l si p-alalalt, ca pana nu faci asta n-o sa-ti treaca. Mai misto daca alalalt nu e cu fetele, inseamna ca e mai interesant sa... il faci tu sa fie cu fetele, mai precis cu tine. Dup-aia mai vezi tu in ce directie te indrepti. Zau ca nu fac caterinca, daca ai vedea ce sfaturi le dau la pokemonii baietei de varsta ta ai lua-o la fuga.

Editat de S.R.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai ce daca esti cu unu ? Incearca-l si pe celalalt apoi si pe fratele lui ca pare asa putin interesant ,apoi cine stie vreo 3-4 vecini si poate chiar si postasul !! Numai bine

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:crazy: Va multumesc pentru sfaturi, am terminat-o cu cel cu care eram, culmea nu din cauza asta, ci pt ca tot avea legaturi dubioase cu fosta. Cat despre S., sincera sa fiu cred ca mi se pune pata rau :stars: .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:crazy: Va multumesc pentru sfaturi, am terminat-o cu cel cu care eram, culmea nu din cauza asta, ci pt ca tot avea legaturi dubioase cu fosta. Cat despre S., sincera sa fiu cred ca mi se pune pata rau :stars: .

 

:))) foarte tare! Macar nu te simti vinovata...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×