Sari la conținut
Forum Roportal
maxirian

Operatie sinuzita maxilara

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Chirurg poate fi si orl-istul dar si stomatologul.Iti recomand un chirurg stomatolog.In baza unei radiografii se stabileste conduita terapeutica si amploarea interventiei.Teoretic prin interventie chirurgicala se rezolva problema (nu intru in amanunte...)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mersi.Am cautat sa vad in ce consta ''rezectia apicala'' dar nu am gasit o descriere a procedeului(in ce consta , etc.)Oricum voi consulta maine un ORL-ist si un stomatolog.Nu as vrea sa intru in faza cronica a sinuzitei.Mersi oricum

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Rezctia apicala e o interventie chirurgicala de indepartare a virfului radacinii dintelui si a tesuturilor infectate din vecinatate.Se face sub anestezie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt din Baia Mare si sunt in faza in care constientizez si eu cele ce mi-au spus doctorii: ar fi nevoie de operatie pt. ca am sinuzita cronica (a se citi cura radicala de sinus).Daca poate careva dintre voi sa imi dea niste sfaturi ar fi super:

1.Cunoaste careva vreun doctor din Baia Mare care sa poara face interventia asta ?

2.Poate cineva sa imi recomande un doctor din Cluj?

3.Eventual niste tarife sa vad ce imi pot permite.Niste sfaturi de la cei care au trecut prin asa ceva ar fi super pt. ca am auzit atatea despre medicii din ziua de azi ca mi frica sa nu incap pe mana unui incepator sau nepriceput.Mersi anticipat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

As dori pareri ale celor care au trecut prin punctii pentru a scapa de sinuzita maxilara.

As vrea sa stiu in ce consta de fapt aceasta punctie si daca este dureroasa atunci cand se face prin anestezie.

Astept raspuns cat mai repede pt ca luni sunt programata pt punctie si mi-e foarte frica!!

Multumesc frumos

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dragii mei, nu va duceti niciodata la Conferentiar Dr Anghel Ion care lucreaza la Spitalul Coltea si are si un cabinet particular unde spoliaza de bani pe oricine prinde. Omul acesta este un criminal. Dupa o asa-zisa banala operatie de amigdale m-am trezit cu gatul mutilat de catre acest nenorocit.

 

Mi-a facut varza gatul. Mi-a taiat prea mult dn muschii gatului, mi-a schmbat fizionomia valului palatin tragand de el si cusandu-l cu fire pe laterale. Mi-a lasat in mod total asimietric un ciot de carne care ma doare mereu cand inghit. S-au purtat foarte urat cu mine, nu au vrut sa imi explice cum a decurs operatia sau sa raspunda la intrebarea: DE CE MI-A LEGAT VALUL PALATIN? Eu venisem pentru operatie de amigdale si am plecat sfartecat de acest criminal Anghel Ion.

Pur si simplu m-a nenorocit. Am venit pe picioare, si am plecat praf facut de acest impostor. Nu va lasati amagiti de titlul de conferentiar. E un basit plin de figuri si cu siguranta si plin de pile. In aceeasi masura insa ii lipsesc competenta, omenia si bunul simt.

 

REPET, EVITATI SA MERGETI LA CONFERENTIAR DR ANGHEL ION. Eu unul am ramas mutilat pe viata. El o fi crezut ca a operat un neica nimeni, dar o sa vada el pe dracu!!!

 

Fugiti oameni buni de acest om, Conferentiar Anghel Ion de la Spitalul Coltea. Evitati si Clinica particulara. Pur si simplu pacaleste oamenii. Si are si pe langa el niste lingai de rezidenti care sunt partasi la crima pe care acest nemernic a facut si aceea de a ma mutila pe viata. :blink:((((((((((((((((((((( Fl.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×