Sari la conținut
Forum Roportal
roportal

Dvdrw a devenit rentabil

Postări Recomandate

Au scazut foarte mult preturile la Dvdrw in ultimul timp.

Este deja rentabil sa iti cumperi unul.

 

Sa scri DVD-uri este mai rentabil decat sa scri Cd-uri iar economiile sunt chiar de 50%. In plus spatiul ocupat este de 7 ori mai mic.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

chiar si dvd-urile blanca au devenit rentabile...eu unul mi-am luat dvrw de ceva timp pentru ca nu prea mai aveam unde sa pun cd-urile si capacitatea de stocare e mai mare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

da, intr-adevar, dar cum nu am obiceiul de a imprumuta cd-uri...mai e un dezavantaj...viteza de scriere nu e gozava...eu unul scriu la 4x, aica il las sa scrie, ies la o bere si termina cand ma intorc:)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
da, intr-adevar, dar cum nu am obiceiul de a imprumuta cd-uri...mai e un dezavantaj...viteza de scriere nu e gozava...eu unul scriu la 4x, aica il las sa scrie, ies la o bere si termina cand ma intorc:)

 

Tinend cont de cantitatea de informatii care incape mie in comvine asa. Daca as fi scris 7 cd-uri nu puteam pleca de langa el.

 

Sunt curios ce standard va reusi sa se impuna in viitor: HD-DVD sau Blu-ray.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai DVD 4x scrie in 13 minute, la 5500caB/sa. E mai mult decat acceptabil. Asta avand in vedere ca la orice viteza ai scrie un cd sub 3-4 minute nu scazi.

In plus, nici n-am vazut DVD-uri blanca 8x pe piata, inca (nici n-am cautat de fapt).

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
In plus, nici n-am vazut DVD-uri blanca 8x pe piata, inca (nici n-am cautat de fapt).

 

Am vazut eu la Metro dar sunt aproape dublu ca pret.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

in ceea ce priveste siguranta este adevarat ca cele normale sunt foarte sensibile DAR au inceput sa apara cu strat protector mai gros sau mai exista o alternativa. In magazine nu am vazut inca dar se gasesc pe net, un fel de folii ce se aplica pe suprafata discului. Nu in greuneaza citirea, sunt usor de indepartat (asta inseamna ca se pot inlocui in cazul in care se deterioreaza) si discul este ferit de orice actiuni exterioare( asta doar daca nu vine careva cu tancul sa treaca peste ele :pee ). Apoi ce se poate spune despre viitorul standard ... BlueRay este mai bun si are spate puternic :pee dar este total incompatibil cu actuala tecanologie, deci nu se va putea trece pe nesimtite de la un standard la celalalt. Oricum mai mult ca sigur ca vor aparea amandoua standardele urmand ca in timp probabil sa se faca o diferentiere dupa preferintele cumparatorilor(sau poate ca nu!)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mda ... este chair posibil sa nu se impuna nici unul din cele doua standarde... nici nu au aparut bine pe piata si deja a aparut o noua tecanologie. Se pare ca Pioneer a reusit sa creeze un disc de 500 GB folosind emisii de ultraviolete. Blue ray ar fi asadar depasit si nici nu a pasit in lume. Deci... ???

http://www.theinquirer.net/?article=19531

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In decembrie am de gand sa imi cumpar si eu un DVD-writer ... ce imi recomandati ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×