Sari la conținut
Forum Roportal
tisepare

Eroare Windows 7

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Aveti idee de ce apare eroarea:

 

the application has failed to start because its side-by-side configuration is incorrect. Please see the application event log or use the command-line sxstrace.exe for more detail.

???? Ce o cauzeaza?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

O aplicatie care nu si-a facut bine un update. Eroarea este specifica pentru aplicatii cu versiuni si componente multiple. Eroarea apare cand componentele nu au versiunile sincronizate.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc userului care a raspuns!

Acu' am o alta nedumerire. De ce se poate intampla sa apara o eroare de genul "Cannot open file, file not found. Check path." (e doar "de genul", nu scrie chiar asa, dar aia e ideea) cand incerc sa deschid un fisier prin intermediul unui program? Adica: eu am un program (pentru digitizare harti) pe care il deschid, iar pasul imediat urmator este sa imi selectez un fisier .xls. Merg la locatia respectiva, il selectez, il deschid, apoi eroare. CUM/DE CE se intampla asta, daca adresa fisierului este chiar definita, ba chiar definita corect? Eu am presupus ca ar fi o problema de registrii, dar nu a fost asa (adica am "curatat" cu un programel si tot aveam beleaua). Nu stiu ce ar putea fi. Inainte mergea. Si chiar am nevoie ca programu' asta sa functioneze corect. Reinstalarea lui nu a dat niciun rezultat de asemenea. Orice sugestie e binevenita.

Multumesc anticipat!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cel mai probabil e o eroare de programare, nu s-a alocat pentru cale (path) o lungime suficienta de caractere.

Poti incerca sa faci instalarea intr-o locatie cu o cale cat mai scurta, in loc de c:\Program Files\aplicatia1 sa le pui in c:\aplicatia1

Bafta!

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×