Sari la conținut
Forum Roportal
dookoo

De ce suntem determinati sa punem pret pe aspectul fizic cand acceptam/refuzam o intalnire cu o persoana de sex opus?

Postări Recomandate

Aha, si tu crezi ca de-asta nu aleg eu pe criteriul asta ?

Tu alegi ? Daca zici tu, cine sunt eu sa te contrazic :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ce dur esti. Scorpioane, nu toti vor ambalaje. Esti desptept, dar faci o greseala fundamentala. Fara ea, ai fi manipulatorul suprem. Pleci de la premisa ca toti pun pe primul loc ceea ce pui si tu. :) Nu stii ce valori are fiecare. Pe mine una frumoasa de pica de proasta la fel, nu ma incalzeste, parca nici sexual nu ma atrage. Facand greseala asta, tu lasi oportunitatea celuilalt sa te cunoasca si sa se apere de tine. :)

Editat de Typhon
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ce dur esti. Scorpioane, nu toti vor ambalaje. Esti desptept, dar faci o greseala fundamentala. Fara ea, ai fi manipulatorul suprem. Pleci de la premisa ca toti pun pe primul loc ceea ce pui si tu. :) Nu stii ce valori are fiecare. Pe mine una frumoasa de pica de proasta la fel, nu ma incalzeste, parca nici sexual nu ma atrage. Facand greseala asta, tu lasi oportunitatea celuilalt sa te cunoasca si sa se apere de tine. :)

Si tu nu vrei sa intelegi ceva;

Degeaba alegi tu o tipa dupa caracter,daca ea te alege/te refuza dupa aspectul fizic.

A,bun, am inteles,inca o cauti pe cea care te va aprecia pt felul tau de a fi.

De cand tot cauti,nu te-ai plictisit de cautat?:lol:

Editat de Cristi din prahova

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Raspunde la De ce suntem determinati sa punem pret pe aspectul fizic cand acceptam/refuzam o intalnire cu o persoana de sex opus?

Ca sa ne dam mari,sa ne creasca valoarea sociala in ochii celorlalti.

Se stie ca atunci cand pui mana pe un partener aratos,asta inseamna de cele mai multe ori ca ai bani,statut social,frumusete fizica.Una dintre ele sau toate la un loc.

Editat de Cristi din prahova

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ce dur esti. Scorpioane, nu toti vor ambalaje. Esti desptept, dar faci o greseala fundamentala. Fara ea, ai fi manipulatorul suprem. Pleci de la premisa ca toti pun pe primul loc ceea ce pui si tu. :) Nu stii ce valori are fiecare. Pe mine una frumoasa de pica de proasta la fel, nu ma incalzeste, parca nici sexual nu ma atrage. Facand greseala asta, tu lasi oportunitatea celuilalt sa te cunoasca si sa se apere de tine. :)

Da, mah, nu toti oamenii sunt oameni, nu-i asa ? :crazy: Tu ai observat ca pe forum m-am contrat cu toti angelicii care m-au luat ca nu toti sunt la fel, ca sufletu', ca io-s al dracu', ca nu-stiu-ce, mai stii si ca la fel sunt si in realitate. Daca ma uit in debaraua la oricare dintre ei, e plina de scheleti. Si uite asa un mare rahat iese atunci cand nu vrem sa recunoastem adevarul, unul mare de tot, in care inotam in primul rand noi insine.

 

Nu frate, nu vrem femei frumoase :crazy:

Nu, nene, femeile nu vor barbati frumosi si cu bani :crazy:

Nu, decat sa nu gasesc eu pe cine-mi iubeste sufletul, mai bine stau singur :crazy:

Nu, ca fata nu ma baga nimeni in seama, sunt trista, aia 50 de idioti de vor sa ma scoata la suc sunt nimeni :crazy:

 

Singurul motiv pentru care ai tu impresia ca oamenii difera asa mult intre ei e ca majoritatea nu vorbesc despre problemele lor, sau nu vorbesc cu tine despre ele. Prefera sa faca glume si sa-ti tina scheletii la ei in debara, nu sa-i prezinte altora.

 

Postarea asta, ca majoritatea la ce binevoiesc sa mai scriu p-aici se adreseaza tutror celor care le citesc, ca sa nu zici ca e numai legat de tine.

 

Trebuia sa stii de la psihologie ca unii oameni nu pot si nici nu vor sa traiasca fara iluziile lor, iluzii care compenseaza niste traume, ca oameni fara diverse traume nu prea exista, mai ales in societatile sarace, cum e societatea romaneasca. Asa ca fiecare iti va spune adevarul cu care poate el sa traiasca, si s-ar putea sa difere de al tau. Numai ca... vezi ce adevaruri au corespondent in realitate, adica uita-te in jur. Eu unul sunt satul si de prostiile tip "numai la tine acolo se intampla asa".

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Aha, cata frustrare acumulata ai. Daca ai fi fost atent nu am spus ca nu vreau femei frumoase, am spus ca e irelevant acest lucru in comparatie cu altele. Cine nu intelege, e problema lui, nu a mea. Nu mai pleca de la premisa ca stii tu cum sunt "angelicii". In primul rand sunt oameni si oameni, poate tu ai cunoscut nevrozati sau ipocriti care invocau problema cu strugurii acrii. Eu nu vorbesc din povesti, eu chiar asa gandesc. Frumusetea fizica e ceva ft subiectiv, nici nu-ti dai seama cand cineva urat devine frumos, daca te indragostesti de el. Da, o sa spui ca faci asta pt ca nu ai alternativa la ceva mai bun. Nu, pur si simplu iubesti omul pentru ce e inauntru, nu in afara. Nu alegi dupa exterior, ca nu cu exteriorul te intelegi. Ala e o aparenta, si e usor de modelat in mintea ta. Doar pentru ca tu ti-ai dat seama ca iti doresti ceva, nu inseamna ca toti care neaga acel lucru sunt de fapt frustrati care neaga realitatea. TU ai realitatea ta, eu pe-a mea. Si argumentul cu scheletii nu e bun din simplul motiv ca daca acum am scheleti in debara, daca as accepta ceva ce nu mi-ar trebui doar de dragul de-a ma simti "barbat" atunci as avea cenusa. Mai bine scheleti. Nu te ingrijora in privinta mea. Nu sunt in cautare, sunt introvertit sufiecient de mult incat sa ma bucur de singuratate.

Editat de Typhon

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×