Sari la conținut
Forum Roportal
dookoo

De ce suntem determinati sa punem pret pe aspectul fizic cand acceptam/refuzam o intalnire cu o persoana de sex opus?

Postări Recomandate

Ma doare la gaura de cum e lumea. Eu vorbesc despre mine, nu pot sa vorbesc in numele altora. Treaba fiecaruia, nu e problema mea. Urat nu sunt daca la asta te refereai, deci nu e ca sunt frustrat si ca neg realitatea. E realitatea mea, eu am spus ce am facut eu si ce as face in continuare. E treaba fiecaruia pe ce criterii alege. Nu traiesc eu cu alegerile lor.

Editat de Typhon

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu am vazut asa ceva pana acum.

NU am auzit de niciun baiat urat cu spume sa-si doreasca o ileana cosanzeana.

Din contra,am vazut astfel de baieti ducandu-se la biserica sa se roage la Dumnezeu pt a-si gasi perechea.

Nici eu nu am vazut multe in viata. Asta nu inseamna ca nu exista.

Asa gandesti despre tot ce nu ai vazut sau auzit tu personal ? Ca nu ieste ? :o:

De iegzemplu...eu nu vazut baieti care sa se roage in biserica sau pe langa biserica, pentru a-si gasi perchea. :pardon:

Imi permiti sa ma indoiesc de faptul asta, pentru ca nu am vazut asa ceva vreodata ?

Editat de Naeema
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ma doare la gaura de cum e lumea. Eu vorbesc despre mine, nu pot sa vorbesc in numele altora. Treaba fiecaruia, nu e problema mea. Urat nu sunt daca la asta te refereai, deci nu e ca sunt frustrat si ca neg realitatea. E realitatea mea, eu am spus ce am facut eu si ce as face in continuare. E treaba fiecaruia pe ce criterii alege. Nu traiesc eu cu alegerile lor.

Daca nu te adaptezi,esti eliminat.

Selectie naturala.

Editat de Cristi din prahova

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ha ha, inteligent raspuns. Eu sa ma adaptez la ce ? Sa aleg partenerele pe criterii de frumusete fizica si atat ? Daca nu o fac cine ma elimina ? :P E dreptul meu sa aleg. Cine doreste sa adere la spiritul de turma, e binevenit. Alegerile sunt ceva ce se fac individual. Sa aleg ceva doar pentru ca e la moda, sau asa fac toti, e o dovada de mare ingustime a mintii.

 

Nu voi alege niciodata ceva ce nu-mi e folositor. Orice s-ar spune. Nu ca sunt moralist sau etc, ci pur si simplu sunt de parere ca un ambalaj frumos si atat e de trecut cu vederea.

Editat de Typhon
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ha ha, inteligent raspuns. Eu sa ma adaptez la ce ? Sa aleg partenerele pe criterii de frumusete fizica si atat ? Daca nu o fac cine ma elimina ? :P E dreptul meu sa aleg. Cine doreste sa adere la spiritul de turma, e binevenit. Alegerile sunt ceva ce se fac individual. Sa aleg ceva doar pentru ca e la moda, sau asa fac toti, e o dovada de mare ingustime a mintii.

 

Nu voi alege niciodata ceva ce nu-mi e folositor. Orice s-ar spune. Nu ca sunt moralist sau etc, ci pur si simplu sunt de parere ca un ambalaj frumos si atat e de trecut cu vederea.

Iti dau un punct pentru raspunsul asta.Din pacate,o mare parte din baietii/barbatii romani

se lasa calcati in picioare de femeile lor, de teama sa nu fie parasiti.Nu e de mirare ca tipele din Romania sunt

atat de pretentioase si in schimb ofera atat de putin sau nu ofera nimic.

Editat de Cristi din prahova

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate,o mare parte din baietii/barbatii romani

se lasa calcati in picioare de femeile lor, de teama sa nu fie parasiti.

Si mai este o parte care au relatii armonioase cu femeile lor si mai este inca o parte care calca ei in picioare fumeile din Romania....LITERALMENTE. Deci totul este in balans procentual. rolleyes.gif

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Hai mai, nu mai generaliza asa de mult. Nu sunt femeile niste draci cu coarne. Cat ofera femeia ofera si barbatul, sa fim seriosi. Ce ofera barbatul in plus ? Oua, lapte, carne ? Si barbatii inseala, si barbatii sunt magari. Femeile sunt mai inteligente si stiu doar sa aleaga mai bine. Asa ca sunt obligate sa-si dezvolte latura de cameleon, de-asta iti par tie asa de rele. De fapt ele doar supravietuiesc. De ce ar sta cu un gura casca cand poate sta cu unul "tare" ? Ne e usor sa judecam, dar toti aia care fac pe moralistii si acuza pe altii, sunt in primul rand ei cei mai predispusi la a face asa ceva daca ar avea ocazia.

Nici baietii aia urati care merg la biserica sa se roage pt o tipa nu sunt mari spirituali. Doar ca au primit lectia asta, a singuratatii si respingerii, si pot invata sa se poarte mai bine cu ceea ce au. Dar nu, cine e blocat in frustrari si complexe nu e cu nimic mai bun decat ala care il complexeaza. E ca si cum doi hoti sunt urmariti de politie, si doar unul e prins. Ala care brusc incepe sa devina moralist si sa puna la indoiala corectitudinea aplicarii legilor (pentru ca celalalt a scapat, nu pentru ca lui i-ar pasa de legi)

Editat de Typhon
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu e de mirare ca tipele din Romania sunt

atat de pretentioase si in schimb ofera atat de putin sau nu ofera nimic.

In loc sa te bucuri ca isi dau arama pe fata....ai prefera o femeie mata blanda?

Adevaratul caracter il vezi taman cand dai libertate omului in cauza. Libertatea chiar si de a fi pretentios.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mai bine in acord cu necesitatile lor. Daca ele vor bani, aleg pe unul cu bani. Daca vor pe unul mascul, aleg un mascul.

 

Barbatii in schimb nu reusesc asta decat rar. Se multumesc cu ce apuca si adopta politica cu strugurii acrii.

 

Sa lasam caracterul omului cum e. Nu ai cum sa-l schimbi, poti doar sa il accepti si sa nu te mai oftici din cauza asta.

Editat de Typhon

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×