Sari la conținut
Forum Roportal
dookoo

De ce suntem determinati sa punem pret pe aspectul fizic cand acceptam/refuzam o intalnire cu o persoana de sex opus?

Postări Recomandate

Nu te poti indragosti de o femeie pe care nu o placi fizic, catusi de putin,

 

Poate sa fie omul cat de urat, daca exista chimie (magnetism sexual, caci sexul nu tine numai de fizic). Mai este ca si exemplu doar, si mirosul.

Unde posibil sa nu ajute, cum spui tu, frumusetea...poate ajuta fantezia.

 

Bineinteles, parerea mea, nu a poporului.

Editat de stupid_me
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De ce suntem determinati sa iesim in oras cu o persoana care are un aspect fizic placut?

Greu de raspuns deoarece " aspect fizic placut " nu inseamna acelasi lucru pentru toata lumea. De exemplu, tu alegi o partenera care crezi ca are un aspect fizic placut sau ca e chiar frumoasa, dar mie respectiva mi se pare urata, plictisitoare la aspect fizic, neatractiva, etc... Atunci nu pot spune ca ai cu un partener placut la aspect.

La fel si tu despre altii.

 

PS: Nu cred ca determinat e cuvantul potrivit. E prea drastic.

 

Poate sa fie omul cat de urat

Poate sa fie omul cat de urat, dar intrebarea este " Pentru cine ? " . Pentru tine, altii sau pentru cel/cea care alege sa fie cu omul ? Poate omul e chiar frumos in ochii partenerului.

Editat de Naeema
  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Citeam adineauri un topic de aici de pe forum si mi-a aparut in minte o intrebare,pe care am cautat-o apoi prin comentariile de acolo si pe urma in lista topicurilor,si nu am gasit-o(cel putin cat am cautat-o eu):De ce suntem determinati sa iesim in oras cu o persoana care are un aspect fizic placut?

 

Nu inteleg pe cei care intreaba de ce suntem nu stiu cum. Esti cum alegi sa fii, evident. Totul se poate educa, daca tii asta.... Mi se pare ciudat. Daca e ceva la tine care nu-ti place, sau vrei sa schimbi, sta doar in puterea ta. Nu te pune nimeni sa iesi doar cu fete frumoase. Sunt si fete urate ca noaptea care au mult mai multe de oferit decat un ambalaj gol. Daca e frumoasa si sexy dar proasta de bubuie, o sa vrei pe muma padurii cea spirituala si inteleapta. Eu asa as prefera.

 

Nu te conditioneaza nimeni, decat tu. Nu mai cautati solutii generale la probleme particulare.

Editat de Typhon
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Poate sa fie omul cat de urat, dar intrebarea este " Pentru cine ? " . Pentru tine, altii sau pentru cel/cea care alege sa fie cu omul ? Poate omul e chiar frumos in ochii partenerului.

Pai da...de aici influenta chimiei.. :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

chimie chimie. daca nu ne place, sa nu mai lasam chimia sa gandeasca in locul nostru. daca ne place, atunci nu mai dezbatem topice de genul astuia.

Hm.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Citeam adineauri un topic de aici de pe forum si mi-a aparut in minte o intrebare,pe care am cautat-o apoi prin comentariile de acolo si pe urma in lista topicurilor,si nu am gasit-o(cel putin cat am cautat-o eu):De ce suntem determinati sa iesim in oras cu o persoana care are un aspect fizic placut?

Pentru ca aspectul fizic conteaza cel mai mult,pentru ca cel mai important simt al nostru este vazul...

 

Sunt si fete urate ca noaptea care au mult mai multe de oferit decat un ambalaj gol. Daca e frumoasa si sexy dar proasta de bubuie, o sa vrei pe muma padurii cea spirituala si inteleapta. Eu asa as prefera.

Si ce ne facem cu fetele urate ca noaptea care isi doresc baieti frumosi ca ziua?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Si ce ne facem cu fetele urate ca noaptea care isi doresc baieti frumosi ca ziua?

Exact ce facem cu baieti urati cu spume care-si doresc fete frumoase ca Ileana Cosanzeana.doh.gif

  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pentru ca aspectul fizic conteaza cel mai mult,pentru ca cel mai important simt al nostru este vazul...

 

 

Si ce ne facem cu fetele urate ca noaptea care isi doresc baieti frumosi ca ziua?

 

Ha ha...pentru unii da, au doar vaz.

 

Ce sa ne facem, nimic. Daca sunt merituoase de-a fi iubite conteaza prea putin. Dar daca sunt de-alea care viseaza, imature, iresponsabile, etc etc, sa le iubeasca ciuciu. Toate sunt pe merit. D.p.m.d.v. fizicul nu e ceva ce ai meritat, e ceva ce ti-a fost dat. De-asta nu tin atata cont de el. Diferenta ar trebuie sa o faca restul de calitati, care chiar tin de tine. Daca o tipa e frumoasa ca ziua, da' proasta ca noaptea, nu are nicio valoare.

 

Hm.

 

Hm ce ?

Editat de Typhon

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Exact ce facem cu baieti urati cu spume care-si doresc fete frumoase ca Ileana Cosanzeana.doh.gif

Eu nu am vazut asa ceva pana acum.

NU am auzit de niciun baiat urat cu spume sa-si doreasca o ileana cosanzeana.

Din contra,am vazut astfel de baieti ducandu-se la biserica sa se roage la Dumnezeu pt a-si gasi perechea.

 

Ha ha...pentru unii da, au doar vaz.

 

Ce sa ne facem, nimic. Daca sunt merituoase de-a fi iubite conteaza prea putin. Dar daca sunt de-alea care viseaza, imature, iresponsabile, etc etc, sa le iubeasca ciuciu. Toate sunt pe merit. D.p.m.d.v. fizicul nu e ceva ce ai meritat, e ceva ce ti-a fost dat. De-asta nu tin atata cont de el. Diferenta ar trebuie sa o faca restul de calitati, care chiar tin de tine. Daca o tipa e frumoasa ca ziua, da' proasta ca noaptea, nu are nicio valoare.

 

Tu le zici bine de felu' tau,da' pacat ca lumea e putin altfel decat cum ti-o imaginezi tu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×