Sari la conținut
Forum Roportal
T-Bone

Idei de afaceri, plan de afacere, acte necesare

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

1. Sunt un tanar din Bucuresti in varsta de 18 ani si de ceva vreme ma bate gandul sa imi fac si eu o afacere, problema e urmatoarea:

De fiecare data cand imi trece prin minte o afacere incep sa gandesc "rau" despre ea, ex: ma gandeam la un internet caffe acum ceva timp dupa care am inceput sa zic ca nu e bine, ca nu mai se cauta... si tot asa la fiecare idee, va rog frumos sa-mi ziceti si mie cateva idei ale voastre despre afaceri, nu prea conteaza suma de bani investita (cont. da accept toate ideile :P )

2. Imi trebuie si mie un plan de afaceri, cine poate sa ma ajute il rog sa ia legatura cu mine pe forum

3. Ma mai int. si care sunt actele necesare deschiderii unei afacere (un link, doc..)

 

 

Stiu ca s-a mai vb despre aceste lucruri dar la unele nu prea am priceput iar altele nu au fost prea concrete.

 

Multumesc.

Editat de Cristinick
mail sters

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1. Sunt un tanar din Bucuresti in varsta de 18 ani si de ceva vreme ma bate gandul sa imi fac si eu o afacere, problema e urmatoarea:

De fiecare data cand imi trece prin minte o afacere incep sa gandesc "rau" despre ea, ex: ma gandeam la un internet caffe acum ceva timp dupa care am inceput sa zic ca nu e bine, ca nu mai se cauta... si tot asa la fiecare idee, va rog frumos sa-mi ziceti si mie cateva idei ale voastre despre afaceri, nu prea conteaza suma de bani investita (cont. da accept toate ideile :P )

2. Imi trebuie si mie un plan de afaceri, cine poate sa ma ajute il rog sa ia legatura cu mine pe forum

3. Ma mai int. si care sunt actele necesare deschiderii unei afacere (un link, doc..)

Stiu ca s-a mai vb despre aceste lucruri dar la unele nu prea am priceput iar altele nu au fost prea concrete.

 

Multumesc.

 

Planul de afaceri ti-l adaptezi in functie de afacere,este necesar in primul rand cand iei imprumut de la banca.

Cat despre actele necesare infiintarii societ cei de la registrul comertului iti dau toate datele.Daca nu vrei sa te ocupi tu de asta apleaza la un notar public si contra unei sume de bani iti face el actele,fara bataie de cap pt tine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
"m-ai prins" invat in economic 4 (VIILOR) profil: alimentatie publica si turism, nu stiu sigur cat de buna e idea ta, cine crezi tu ca ar cauta asa ceva? multi nu au bani nici de un hamburger de la coltul strazii care costa 2 RON

 

E o idee buna asta, cat crezi ca ar lua un notar public ptr. asa ceva?

Aproape 2 mil ROL

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
"m-ai prins" invat in economic 4 (VIILOR) profil: alimentatie publica si turism, nu stiu sigur cat de buna e idea ta, cine crezi tu ca ar cauta asa ceva? multi nu au bani nici de un hamburger de la coltul strazii care costa 2 RON

traiam cu senzatia ca a

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
aaa mirela pai nu e mult, ms ptr. raspuns

Inca mai astept ideile voastre!

 

problema nu e la infiintarea societ ci la ce faci cu ea. :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

draga mane, :) daca vrei sa-ti DESCHIZI un NET-CAFE, IN primul rand nu in Bucuresti .

Pentru ca in bucurest, sunt foarte multe.

IO te sfatuiesc sa deschizi intr-un orasel ,s-au la PROVINCIE :(SAT,COMUNA ,HALTA) :) .,

Asta ar fii planul meu in viitor . :o:

post-196322-1230323992_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×