Sari la conținut
Forum Roportal
Victoriasb

Ma simt o prizoniera

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna. Numele meu este Victoria si am 21 ani. Sunt intro relatie serioasa cu un baiat din alt oras,de 9 luni de zile,dar si insarcinata in 5 luni, Am ramas insarcinata mai mult din greseala,dar si la insistentele lui am pastrat copilul si neam mutat impreuna,in orasul lui, De aici a inceput calvarul si povestea mea trista...viata mea sa schimbat in rau... Amandoi castigam bani,dar nu mai e ca inainte,nu ma mai simt libera si independenta...ma simt singura,nefericita si parca o prizoniera aici... Mi se face dor des de familia lasata si chair de catelusul meu...el park nu sa mutat cu mn,traieste in continuare liber si independent,,, lucreaza pana seara,iar seara iese cu prietenii la baut sau cine stie,pe cand eu raman singura simi plang de mila mereu... daca de pe acum e asa,mai incolo cum va fi?! Nu stiu ce schimbare sa fac sa fie mai bn,pt k mam saturat de situatia asta si viata pe care o traiesc... sunt gravida,dar ma simt de park am facut o crima si trebuie sa stau la puscarie... Intro zi iam zis k ma mut inapoi acasa pt k mam saturat de comportamentul sau si singuratate,si sa enervat de nu lam mai recunoscut,ma amenintat k numai in scaun cu rotile o sa plec...au trecut zilele si am lasat de la mn mai mereu,dar nu stiu cate scene o sa mai pot suporta...cel mai rau e k ma simt atat de singura...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna. Numele meu este Victoria si am 21 ani. Sunt intro relatie serioasa cu un baiat din alt oras,de 9 luni de zile,dar si insarcinata in 5 luni, Am ramas insarcinata mai mult din greseala,dar si la insistentele lui am pastrat copilul si neam mutat impreuna,in orasul lui, De aici a inceput calvarul si povestea mea trista...viata mea sa schimbat in rau... Amandoi castigam bani,dar nu mai e ca inainte,nu ma mai simt libera si independenta...ma simt singura,nefericita si parca o prizoniera aici... Mi se face dor des de familia lasata si chair de catelusul meu...el park nu sa mutat cu mn,traieste in continuare liber si independent,,, lucreaza pana seara,iar seara iese cu prietenii la baut sau cine stie,pe cand eu raman singura simi plang de mila mereu... daca de pe acum e asa,mai incolo cum va fi?! Nu stiu ce schimbare sa fac sa fie mai bn,pt k mam saturat de situatia asta si viata pe care o traiesc... sunt gravida,dar ma simt de park am facut o crima si trebuie sa stau la puscarie... Intro zi iam zis k ma mut inapoi acasa pt k mam saturat de comportamentul sau si singuratate,si sa enervat de nu lam mai recunoscut,ma amenintat k numai in scaun cu rotile o sa plec...au trecut zilele si am lasat de la mn mai mereu,dar nu stiu cate scene o sa mai pot suporta...cel mai rau e k ma simt atat de singura...

 

Imi pare rau sa iti spun . Dar te simti singura pentru ca esti singura. E clar ca partenerul tau nu face nimic sa te faca sa te simti iubita si intr-o relatie.

Mai ales ca o sa aveti un copil, el ori e extrem de imatur si un pricepe. Ori este tampit si nu isi da seama ca te raneste. Nu stiu cum e cu iubirea, dar ameintarile care le-ai descris tu aici , nu sunt fara sens sunt de-adreptul strigatoare la cer. Deci eu la cei 16 ani ai mei amarati stiu asta si el la varsta lui ce pazeste?

Eu a-si sugera o discutie cu el, dar din cate vad asa ceva este rar.

Una e critica , alta e amenintarea. El nu se simte intr-o relatie. Dupa cum ai zis si tu , el pare ca nu s-a mutat cu tine, el inca e student liber si independent.

Deci , da , aveti un copil , si da copilul merita fericire, dar tu nu ?

Tu nu mai meriti fericire?

nu zic sa te desparti de el, dar ai mei s-au despartit cand eu aveam 3 ani si , si mama si eu am supravietuit.

Oricum iti urez tot norocul si fericirea din lume.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna. Numele meu este Victoria si am 21 ani. Sunt intro relatie serioasa cu un baiat din alt oras,de 9 luni de zile,dar si insarcinata in 5 luni, Am ramas insarcinata mai mult din greseala,dar si la insistentele lui am pastrat copilul si neam mutat impreuna,in orasul lui, De aici a inceput calvarul si povestea mea trista...viata mea sa schimbat in rau... Amandoi castigam bani,dar nu mai e ca inainte,nu ma mai simt libera si independenta...ma simt singura,nefericita si parca o prizoniera aici... Mi se face dor des de familia lasata si chair de catelusul meu...el park nu sa mutat cu mn,traieste in continuare liber si independent,,, lucreaza pana seara,iar seara iese cu prietenii la baut sau cine stie,pe cand eu raman singura simi plang de mila mereu... daca de pe acum e asa,mai incolo cum va fi?! Nu stiu ce schimbare sa fac sa fie mai bn,pt k mam saturat de situatia asta si viata pe care o traiesc... sunt gravida,dar ma simt de park am facut o crima si trebuie sa stau la puscarie... Intro zi iam zis k ma mut inapoi acasa pt k mam saturat de comportamentul sau si singuratate,si sa enervat de nu lam mai recunoscut,ma amenintat k numai in scaun cu rotile o sa plec...au trecut zilele si am lasat de la mn mai mereu,dar nu stiu cate scene o sa mai pot suporta...cel mai rau e k ma simt atat de singura...

un copil nu te tine legata de nimeni , daca ai tai accepta mergi acasa fetita . nu stiu nici o femeie care a murit ca a crescut singura copilul.
  • Upvote 5

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Fiind insarcinata, esti mai sensibila decat de obicei. Pretinde o vizita la familia ta, sa-ti vezi si catelusul, vorbeste cu ai tai si vezi cum scapi de el. Poti fugi, daca el este intr-adevar un asa tiran.

Intrebarea este: tu stii ce vrei?

Imi pare ca astepti o minune ca el sa se schimbe.O poti astepta, e adevarat.

  • Upvote 5

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ea pentru el e un obiect sexual, iar copilul este sigiliul contractului mincinos care-i leaga. Mincinos pentru ca implica lipsa dragostei si satisfacerea gratuita a poftelor sexuale. In acest moment ea este prostituata lui neplatita. Normal ca face urat daca ameninta sa-l priveze de placerile sale sexuale. El a dorit copilul ca sa o faca pe ea captiva maternal intr-o relatie de casatorie nedorita. Amandoi sunt prinsi in mrejele instinctului sexual. Cum se va sfarsi? Ea la balamuc, el la birt murat in spirt si copilul pe strazi, al nimanui. Vine iadul!

Editat de Big Lebowski
  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ea pentru el e un obiect sexual, iar copilul este sigiliul contractului mincinos care-i leaga. Mincinos pentru ca implica lipsa dragostei si satisfacerea gratuita a poftelor sexuale. In acest moment ea este prostituata lui neplatita.

 

Big, mai las-o, frate, cu prostituatele, ca astia care nu cunosc contextul tau inteleg tot felul de aiureli, iar femeia se simte jignita. Nu ma lua cu terapia provocativa. Ca asa ceva nu inteleg decat aia care stiu ca au o problema si care anume si merg la terapie si, de multe ori, nici aia.

 

 

Oricum, si in contextul tau nu e decat o metafora.

 

 

 

un copil nu te tine legata de nimeni , daca ai tai accepta mergi acasa fetita . nu stiu nici o femeie care a murit ca a crescut singura copilul.

 

:good:

 

 

 

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Oricum, si in contextul tau nu e decat o metafora.

 

unde tu vezi metafore, eu vad realitate, or sa dea de dracu amandoi daca nu se despart, individul e un ticalos, iar ea o prostanaca care a picat ca musca in lapte

  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

unde tu vezi metafore, eu vad realitate, or sa dea de dracu amandoi daca nu se despart, individul e un ticalos, iar ea o prostanaca care a picat ca musca in lapte

 

zi-i naiva sau educata incorect, nu prostanaca sau prostituata. Sunt multe fete istete care fac astfel de greseli si nici nu sar din floare in floare, ca sa nu ma exprim ca un raposat forumistic.

 

 

Realitate pt. toti este lipsa de educatie. Realitatea aia cu prostituate e a ta si a catorva. Am vazut femei care fac astfel de greseli si isi intretin si ticalosii pe deasupra - astea tot prostituate sunt? Pt. astea de ce nu gasesti exprimari la fel de plastice?

 

 

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Daca nu comunicati si nu va luati rolurile in serios, vei ajunge sa cresti singura copilul, fie chinuindu-te acum, cu el, fie la parintii tai, singura. V-ati grabit, acum astea sunt consecintele. E prea posibil ca voi sa nu fiti compatibili, din moment ce nu ati apucat sa va cunoasteti. Comunica si tu cu el, nu astepta totul sa vina de la sine, ca nu va veni. Daca nu ajungeti la un compromis, iti cauti linistea in alta parte, ca doar nu iti vei manca sufletul cu el. Greseala e a amandurora, acum cautati sa o remediati omeneste, daca se poate. Daca nu, fiecare pe cont propriu. Pana nu vorbesti cu el si nu pui la punct degeaba cauti consolari pe forum, decizia e a ta si nimeni nu stie care e situatia voastra reala. Mi se pare extrem de timpuriu sa fii mama la 21 de ani in conditiile in care educatia ni se face cum ni se face. Ne maturizam abia la 30-35 ani, majoritatea nici macar atunci.

Editat de Typhon
  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut femei care fac astfel de greseli si isi intretin si ticalosii pe deasupra - astea tot prostituate sunt? Pt. astea de ce nu gasesti exprimari la fel de plastice?

 

pai draga, a jurat in fata lui D-zeu sa se lege de bou pe viata, iar sigiliul contracului divin este copilul, explica-i unei asemenea dobitoace ca isi merita soarta, sa vezi cum sare de cur in sus? eu nu sunt calificat sa vorbesc delicat...si daca as fi, as cere bani sa-i spun unei vaci ca e vaca incaltata

Editat de Big Lebowski
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×