Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Am gasit de curand un magazin cu diverse lucruri feng-shui, etc. si mi-am cumparat 2 lantisoare si acum sunt curios ce rol au simbolurile lor.Despre prima mi-a zis ca e o cifra sacra insa despre a doua nu stiu nimic.Sper sa stie cineva si sa imi zica si mie ce rol au , de ex.: unele au rol de protectie...

post-136226-0-03655300-1318596744_thumb.jpg

post-136226-0-58881800-1318596762_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am gasit de curand un magazin cu diverse lucruri feng-shui, etc. si mi-am cumparat 2 lantisoare si acum sunt curios ce rol au simbolurile lor.Despre prima mi-a zis ca e o cifra sacra insa despre a doua nu stiu nimic.Sper sa stie cineva si sa imi zica si mie ce rol au , de ex.: unele au rol de protectie

 

De regula, adevaratele simboluri sunt pierdute de mult. Acum circula tot felul de chestii conforme cu economia de piata. Niciodata un simbol nu era altceva decat un simbol pentru o anumita civilizatie. Orice alt rol atribuit acestora e doar folclor deoarece daca ar fi asa detinatarii de astfel de chestii ar fi favorizati in toate cele. Nu s-a intamplat niciodata asa ceva deci sunt doar doua lantisoare . Nu exista si nu au existat niciodata obiecte cu puteri miraculoase decat in legende si in inchipuirea oamenilor , fii si tu realist si apreciaza doar forma si frumusetea obiectului , daca iti place.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Interesantă e tendinţa omului de a primi ceva fără să lucreze. Adică vreai să fii fericit, cumpără o amultetă şi totul de la sine se va primi. Nu trebuie să faci schimbări

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Interesantă e tendinţa omului de a primi ceva fără să lucreze. Adică vreai să fii fericit, cumpără o amultetă şi totul de la sine se va primi.

 

Acesta e stilul "Gigi Becali" care, dacă vrea să c

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am gasit de curand un magazin cu diverse lucruri feng-shui, etc. si mi-am cumparat 2 lantisoare si acum sunt curios ce rol au simbolurile lor.Despre prima mi-a zis ca e o cifra sacra insa despre a doua nu stiu nimic.Sper sa stie cineva si sa imi zica si mie ce rol au , de ex.: unele au rol de protectie...

 

mie mi se pare ca semnifica doar faptul ca ai dat banii pe niste aiureli.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mie mi se pare ca semnifica doar faptul ca ai dat banii pe niste aiureli.

 

Pai vezi ca au rolul de-a deschide mintea.

Altadata n-o sa mai dai banii ci o sa gindesti de doua ori inainte.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am gasit de curand un magazin cu diverse lucruri feng-shui, etc. si mi-am cumparat 2 lantisoare si acum sunt curios ce rol au simbolurile lor.Despre prima mi-a zis ca e o cifra sacra insa despre a doua nu stiu nimic.Sper sa stie cineva si sa imi zica si mie ce rol au , de ex.: unele au rol de protectie...

pai cred k celalalt are rol de protectie dar nu cred k folosesc amandoua la nik pt k superstitiile nu se stie dak exista dar dak exista cred k asta are rolu cealalta

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu am intrebat numai daca stiti ce inseamna simbolurile. Sunt constient ca nu ma vor ajuta la nimic insa vreau sa stiu ce port.Si nu am dat banii degeaba deoarece imi plac si le port. Nu le-am luat ca pe niste amulete ci ca simple decoratiuni.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×