Sari la conținut
Forum Roportal
Enya_Enya

Momente de tristete

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna!Astazi,acompaniata de starea de tristete care in ultimii 3 ani tot apare in viata mea,am simtit nevoia sa astern cateva randuri prin intermediul carora sa pot transmite ceea ce se ascunde in sufletul meu...Nu-mi pot explica de unde provin aceste trairi,care ma fac sa ma simt atat de rau..

"Sufletul meu e trist caci e bolnav si plin de muguri de chin...Durerea imi sfasie inima si intr-o clipa numai simt nimic..Ma ridic si o iau de la inceput...Si iar cad...si cad...in groapa suferintei...Si vreau sa ma inalt la ceruri,dar radacinile infipte adanc in acest pamant nu ma lasa...Straduinta mea e in zadar...Stiu ca totusi nu sunt singura si asta imi da speranta...Cineva nu ma lasa sa mor...zambesc.Mi-e frica de tot,mi-e frica...Sufletul meu,sarmanul,sta speriat intr-un colt...Ma intreb oare ce am?De ce nu ma intelege mama mea,de ce nu ma intelege lumea?".

Cateva pareri,va rog :cry:

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

..Ma intreb oare ce am?De ce nu ma intelege mama mea,de ce nu ma intelege lumea?".

Cateva pareri,va rog :cry:

Sa inteleg ca esti adolescenta? :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sa nu sedam fata pana nu ne lamurim. Daca e anxietate, sau depresie, se poate rezolva fara. De fapt, Xanax-ul nu rezolva nimic, stim asta. Mai bine ne-ar spune mai multe despre problemele ei concrete.

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu iei nici o pastila . e o perioada mai dificila pe care o vei depasi . :friends:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

O viata mai activa as putea recomanda? Si un regim mai bogat in cruditati... Atentie la muzica, culori in camera, culori ale imbracamintii... toate in timp pot face diferenta. IN FOND... conteaza sa vrei sa iesi din acea stare. Cai exista multe...

  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×