Sari la conținut
Forum Roportal
Mihhassss

Nod la stomac

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

de 4 zile simt ca am un nod in stomac, ca ma strange ceva, iar daca apas pe stomac respir greu. prima data m-am gandit ca poate fi o sarcina, dar mi-am fc 5 teste si toate au iesit neg , ciclu mi-a venit .am senzatii de oboseala, usoara greata, ameteala. sunt si foarte stresata, confuza uneori, pofta de mancare nu prea am. am slabit mult in ultimul timp. aveti idee ce poate fi?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

de 4 zile simt ca am un nod in stomac, ca ma strange ceva, iar daca apas pe stomac respir greu. prima data m-am gandit ca poate fi o sarcina, dar mi-am fc 5 teste si toate au iesit neg , ciclu mi-a venit .am senzatii de oboseala, usoara greata, ameteala. sunt si foarte stresata, confuza uneori, pofta de mancare nu prea am. am slabit mult in ultimul timp. aveti idee ce poate fi?

 

 

operatia de apendicita o ai facuta?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu, dc?

 

pai mergi frumusel la medic, ai toate simptoamele pentru apendicita.... in mod normal durerea (nodul) ar trebui sa fie putin spre dreapta, dar la unii oameni iradiaza centru, chiar stanga..iar daca ai dat in peritonita ( doamne feri) te doare tot abdomenul.... cea mai clara dovada ca ai apendicita este ca nu-ti trece durerea decat daca stai intinsa pe o parte incovoiata (chircita) .. nu e de joaca, eu zic sa mergi la medic...

Editat de Aseneth

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

.iar daca ai dat in peritonita ( doamne feri) te doare tot abdomenul....

 

:yes: am avut peritonita in 2005 si totul a inceput cu o durere mare de stomac

direct pe masa de operatie am ajuns

Editat de Al Micu'

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pai mergi frumusel la medic, ai toate simptoamele pentru apendicita.... in mod normal durerea (nodul) ar trebui sa fie putin spre dreapta, dar la unii oameni iradiaza centru, chiar stanga..iar daca ai dat in peritonita ( doamne feri) te doare tot abdomenul.... cea mai clara dovada ca ai apendicita este ca nu-ti trece durerea decat daca stai intinsa pe o parte incovoiata (chircita) .. nu e de joaca, eu zic sa mergi la medic...

da am observat ca daca stau intinsa sau in anumite pozitii nu mai simt acel nod asa de tare si cand sunt stresata se amplifica

 

:yes: am avut peritonita in 2005 si totul a inceput cu o durere mare de stomac

direct pe masa de operatie am ajuns

pe mn nu ma doare, e ca o presiune asupra stomacului

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pe mn nu ma doare, e ca o presiune asupra stomacului

 

 

da, presiunea este din cauza apendicelui care inflamandu-se apasa pe stomac..urmeaza nodul care este dat de contractiile stomacului care trebuie sa digere mancarea si sa suporte si apasarea apendicelui..contractiile vor fi din ce in ce mai mari pe masura ce apendicele se inflameaza... mai apoi urmeaza durerea inainte ca apendicele sa se sparga (peritonita).... ar trebui sa faci si febra cu ocazia asta... dar nu e obligatoriu.. poate ma insel, dar oricum, mergi la medic sa te asiguri

Editat de Aseneth

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×