Sari la conținut
Forum Roportal
Mdogaru27

Sfaturi pentru a demara o afacere online de succes

Postări Recomandate

Daca te decizi sa incepi o afacere online, iata cateva sfaturi de care sa tii cont:

 

- Chiar daca vi se pare ca toata lumea isi demareaza afaceri online cu viteza sunetului si credeti ca nu veti mai avea loc in industrie, luati-va timpul necesar pentru a va cerceta domeniul in care doriti sa va implicati;

 

- Alege un produs adecvat vanzarii online;

 

- Focuseaza-te pe un singur proiect: planifica-l, dezvolta-l, promoveaza-l si imbunatateste-l inainte sa treci la urmatorul. Intotdeauna un investitor va prefera un antreprenor care se ocupa de un singur proiect. Dupa ce este lansat si incepe sa creasca, poti trece la punerea in practica a ideii urmatoare;

 

- Statistic, 1 din 10 proiecte online au succes. Daca, in caz nefericit, afacerea inceputa de tine nu progreseaza asa cum sperai, nu are rost sa insisti sa ingrijesti un muribund. Abandoneaz-o, si treci la ideea urmatoare. Nu totdeauna prima idee pe care o ai se dovedeste a fi de succes;

 

- Nu fi lacom! Nu incepe un proiect cu gandul ca vei face bani, ci propuneti doar sa il faci de calitate si sa fii cel mai bun. Banii vor veni de la sine!

 

- Clientii cumpara pentru propriile lor motive, nu pentru ale tale. Incearca sa iti cunosti targetul;

 

- La fiecare pas, intreaba-te de cinci ori de ce o iei pe o anumita cale.

 

 

Succes!

Editat de Cristinick
reclama
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Foarte bune sfaturile.

 

1. Daca nu merge cum iti doresti, persevereaza

2. Nu vei ajunge milionar in Euro decat foarte greu si cu niste idei foarte bune. De asemenea cu multa, multa munca si pasiune!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pot completa doar cu un singur lucru: depinde de cine finanteaza... am intalnit multi amatori de a deschide/initia un business - toti cu idei formidabile... toti vroiau ca eu sa finantez... la intrebarea mea: daca nu iese - eu pierd banii, tu ce pierzi? - raspunsul unanim rostit a fost: pai ce, eu nu muncesc?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×