Sari la conținut
Forum Roportal
CarmenMocanu

Castiga bani prin redactare de articole online

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

RedactorOnline.NET cauta persoane capabile sa scrie articole in limba romana pentru proiecte de domeniu online.

 

Jobul consta in redactare articole de maxim 200 cuvinte pe teme generale (exemplu: evenimente, sfaturi utile, relatarea unei stiri etc). Continutul unui articol trebuie sa fie original si bine structurat.

 

Jobul este unul part-time astfel incat fiecare dintre dvs. isi poata stabili propriul program de lucru. De asemenea, oferim suport, idei si sfaturi privind scrierea articolelor si postarea acestora.

 

Responsabilitati principale

 

- identificarea subiectelor la mare cautare

- documentarea din diferite surse in vederea alcatuirii articolului in cauza (pe internet, TV etc.).

- redactarea a minim 2 articole pe zi

 

Beneficiile sunt nenumarate, de la flexibilitatea lucrului acasa pana la sporirea castigurilor materiale si nu numai.

 

Tarifele si detaliile platii se discuta cu aplicantul; se poate plati per articol sau per vizualizari unice la fiecare articol in parte.

Cei interesati sunt rugati sa trimita un material de proba de maxim 200 cuvinte, pe o tema la alegere (vezi exemple mai sus), folosind formularul de contact aflat la www.redactoronline.net/contact

 

De asemenea, va rugam sa ne oferiti si un CV scris rapid punctand calitatile dvs., timpul pe care il puteti aloca (fiind un job part-time) sau orice altceva considerati necesar.

post-349333-0-83720300-1318332032_thumb.jpg

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca vreti opinia cuiva care a facut asta cateva luni(articole mici pentru care trebuie tu insuti sa cauti subiectele, fara nici o indicatie in sensul asta)nu as mai face-o in veci. Tocmai pentru ca iti ia de 30 de ori mai mult timp sa gasesti un subiect viabil decat sa scrii articolul, si fiind doar 200 de cuvinte, plata este foarte mica. Iti ia ore in sir sa frunzaresti ziare si reviste cautand o tema cat de cat interesanta. Iar cand ai de comentat stiri, e posibil sa ti se ceara sa ai/sa nu ai o anumita perspectiva asupra evenimentului relatat. Bine, depinde si cat de pretentios esti in legatura cu tipul de subiect pe care il cauti, e foarte adevarat.

 

E posibil si sa vi se ceara un numar de articole mici, periodic, pe un subiect anume, de pilda un anumit tip de produse. Dupa ce terminati cu descrierea produsului, uneori va veti scarpina in cap 2 ore cautand o idee noua legata de acel produs. Credeam ca inventivitatea mea nu are limite; scarile metalice mi-au demonstrat contrarul.

 

Pentu cine vrea sa faca asta, am o sugestie, Google alerts pentru anumite cuvinte cheie. Daca vreti sa va inspirati din anumite publicatii de pilda.

 

(Scuze pt carcoteala, eu am povestit doar experienta mea, pt altii nu e musai sa fie la fel).

Editat de Finnian

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sunt interesat id naghy123, sau dami un mesaj personal.

 

Frate, esti culmea.

Nu vezi mai sus ce trebuie sa faci ca sa iei job-ul?

 

Cei interesati sunt rugati sa trimita un material de proba de maxim 200 cuvinte, pe o tema la alegere (vezi exemple mai sus), folosind formularul de contact aflat la www.redactoronline.net/contact

 

De asemenea, va rugam sa ne oferiti si un CV scris rapid punctand calitatile dvs., timpul pe care il puteti aloca (fiind un job part-time) sau orice altceva considerati necesar.

 

Spor

good.gif

Editat de Rodica`

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am nevoie de o persoana cate sa scrie zilnic articole despre transport persoane international

Pot face angajare

Adresa mea de e mail office@viotur.ro

Tel 0749990967

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×