Sari la conținut
Forum Roportal
vanessa

Ghicitul in carti

Postări Recomandate

Buna

eu as vrea sa stiu daca dupa parerea vs. poate cineva sa ghiceasca in carti la departare adica eu sa fiu intr-un loc iar persoana cealalta in alta parte?

 

sau

 

Poate cineva sa ma invete sa-mi ghicesc in carti??

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Buna

eu as vrea sa stiu daca dupa parerea vs. poate cineva sa ghiceasca in carti la departare adica eu sa fiu intr-un loc iar persoana cealalta in alta parte?

 

sau

 

Poate cineva sa ma invete sa-mi ghicesc in carti??

Sunt o serie de carti din domeniul tarotului prin librarii. Dar aceasta practica tine de magia neagra si, din punct de vedere crestin, iti aduce decaderea spirituala.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ghicitu e exact ceea ce e : ghicit...in general cei ce ghicesc baga nishte elemente standard : te vei indragosti de cineva shi acelui cineva nu ii va pasa....or something like that....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Buna

eu as vrea sa stiu daca dupa parerea vs. poate cineva sa ghiceasca in carti la departare adica eu sa fiu intr-un loc iar persoana cealalta in alta parte?

 

sau

 

Poate cineva sa ma invete sa-mi ghicesc in carti??

dupa parerea mea se poate asa ceva, imi trebuie numele de botez si culoare ochilor...acestea nu se schimba in timp....

eu cunosc o asemenea persoana (chiar bunica mea se ocupa de asa ceva) dar te sfatuiesc sa NU faci asa ceva, in primul rand ai sa aflii viitorul si nu ai sa poti sa intervii cu nimic in ai schimba cursul, iar in al doilea rand nu te ajuta cu nimic sa stii dinainte ce ai sa patesti, si pana la urma ai sa te plictisesti de viata, ptr ca STII DINAINTE CEEA CE VA URMA.... ha ha ha!

...cauta sa te apuci de o meserie mai serioasa lasa cartile de joc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ghicitu e exact ceea ce e : ghicit...in general cei ce ghicesc baga nishte elemente standard : te vei indragosti de cineva shi acelui cineva nu ii va pasa....or something like that....

Astea sunt simple supozitii.Nu baga nimeni texte standard deoarece fiecare carte are talcul si intelesul ei.Trebuie citite fie de persoana interesata fie de o alta iar explicatiile trebuie cautate in cartea care este de citit nu din povestile personale ale ghicitorului.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

un vechi mod de "furt"prin care tiganii profita de naivitatea oamenilor aflati in cazuri disperate

nu exista asa ceva ca ghicit in carti, stele, cafea etc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
dupa parerea mea se poate asa ceva, imi trebuie numele de botez si culoare ochilor...acestea nu se schimba in timp....

eu cunosc o asemenea persoana (chiar bunica mea se ocupa de asa ceva) dar te sfatuiesc sa NU faci asa ceva, in primul rand ai sa aflii viitorul si nu ai sa poti sa intervii cu nimic in ai schimba cursul, iar in al doilea rand nu te ajuta cu nimic sa stii dinainte ce ai sa patesti, si pana la urma ai sa te plictisesti de viata, ptr ca STII DINAINTE CEEA CE VA URMA.... ha ha ha!

 

Teoria asta invechita k destinul iti e scris inainte sa'l traiesti... mie una mi se pare o mare prostie, dar e doar parerea mea. Fratilor destinul ti'l faci singur, viitorul ti'l construiesti din actiunile tale, nu poate nimeni sa stie ce o sa fie peste X ani indiferent la ce ghicitoare se duce... Am avut shi eu contact cu kestii d'astea voi n'ati vazut k niciodata nu iti spune clar?? totul pleaca de la niste generalitati shi de la presupuneri credeti'ma pt k si eu am dat in carti :blink:) nu de alta da avea bunik'mea niste carti obosite de tarot shi aveam nevoie d bani... Acum stiu ce va ganditi: doar pt k am reusit sa trag eu pe sfoara niste prosti asta nu inseamna k ghicitul in carti nu e veritabil. Totusi parea mea e k viatza ti'o faci singur tu esti cel kre iti influentezi destinul....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am auzit ca se poate dar nu stiu cat de adevarat este ca,tu sa fi departe si asa este este mare pacat dar si D-zeu spune feriti-va de pacatele marii cat puteti chiar daca mai faceti unele mici ca,eu stiu din ce v-am creat suntetii slabi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×