Sari la conținut
Forum Roportal
PMI

Persoane cu dizabilitati - implicare sociala

Postări Recomandate

Sportivii Asociaţiei Judeţene Constanţa a Sportului pentru Persoane cu Handicap (AJCSPH) au obţinut rezultate remarcabile la cea de-a IX-a ediţie a Jocurilor Naţionale ale Persoanelor cu Handicap. Manifestare a fost organizată de Comitetul Naţional Paralimpic,

post-348943-0-63036600-1338376383_thumb.png

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

buna seara ! este cineva interesat pe promovarea sportului pentru persoane cu dizabilitati? o sa fie prin noiembrie in bucuresti un mini turneu de volei, 2 echipe mixte. vrem ca macar pentru o zi sa aducem zambetul pe buze persoanelor defavorizate! pentru detalii, adresa mea de e-mail : barsasteanu.andreea@yahoo.com

Editat de Mongo

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am auzit zilele astea o discutie legata de amenajarea in Bucuresti a unui loc de joaca pentru copii cu handicap locomotor/mental. Din cate am inteles (din "trasul cu urechea" :o:), doua firme s-au gandit sa intinda o mana de ajutor acestei categorii, defavorizata din pacate. Cica exista niste echipamente speciale, dedicate persoanelor cu handicap, iar pardoseala ar fi una tot speciala, astfel copiii s-ar afla in siguranta deplina.

Mie mi se pare o idee foarte buna tinand cont de faptul ca sunt foarte multi parinti care au copii cu probleme si foarte putini cei care acorda importanta nevoilor persoanelor cu dizabilitati.

Voi ce parere aveti? Unde credeti ca ar putea fi amplasat locul acesta in Bucuresti? Stiti voi un loc unde s-ar putea intalni copiii cu dizabilitati? Exista oare ONGuri care ar putea asigura transportul pana la locul de joaca?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Patronatul Medicinei Integrative, prin intermediul reprezentanţilor Centrului Teritorial Constanţa a fost premiat la Gala Persoanelor cu Handicap Ediția a II-a. Invitaţia şi primirea plachetelor ne-au onorat şi emoţionat

post-348943-0-47116800-1361450022_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×