Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Seara buna....hmmmm sincer nu stiu ce m.a apucat sa imi fac cont aici si cu atat mai mult sa mai si postez,dar de un lucru sunt sigur:cred ca am o depresie enorma,nu e prima oara,insa acum parca sunt pe punctul sa explodez,de 2 luni nu mai am iubita(o iubeam enorm,a fost si prima dragoste a mea),munca care cel putin acum ma depaseste fizic si PSIHIC,nici nu mai stiu cum sa o iau!!!

Mintea imi este non-stop la trecut si la persoana ei,chiar daca eu nu imi mai doresc sa ma gandesc la asta tot imi vine minte non-stop,cu munca la fel,simt ca innebunesc,nici nu stiu ce Dumnezeu sa mai fac,persoane foarte apropiate cu care sa vorbesc despre asta nu prea exista(exceptand parintele,dar deocamdata nu e nevoie sa afle)....pfffff poate un sfat de la cei care au trecut prin asa ceva este de bun augur.....

 

două luni ? puţin. io de şase luni am aceiaşi problemă. nu mă mai ataşez de niciun băiat, pentru că niciunu' nu mi se pare ca el. nu mai vreau nicio relaţie, nu-mi trebuie dec

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dupa faze din astea, cand se mai linistesc lucrurile intri intr-un soi de anestezie. Nu mai simti nimic, nici daca te tai cu brisca, poate sa ti se intample orice. Daca prima etapa, cea cu durerea, trece cumva in cateva luni, a doua etapa, asta cu anestezia, poate dura foarte mult...

Editat de nu vreau
  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc din suflet pt sfaturi si incurajari,nu ma asteptam la asa ceva....pana la urma am trecut peste,totul se rezolva cu timpul,am inceput sa ies mai des,comunicare mai multa,si acum este mai bine ca niciodata...Nici eu nu credeam sau cel putin nu ma asteptam sa trec asa "repede" peste acest hop....inca odata tin sa va multumesc din suflet pt sfaturi si incurajari,oricand aveti orice fel de problema sau simtiti nevoia sa vb cu cineva va stau la dispozitie!!!

O seara buna tuturor

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu am cautat pe altcineva.Repede.Avand in vedere situatia mea nu consider ca am fost imoral, indiferent ce parere au avut ceilalti.

Pe mine m-a ajutat sa trec usor peste deceptia avuta.

Asta nu-i un sfat ci doar o posibila solutie, care la mine a functionat.Nu-s eu prea fericit nici acu' dar macar n-am plans si na-m suferit, cum mi s-a sugerat ca ar trebui.Tu faci cum te taie capul.Succes si gandeste pozitiv.

S-ar putea sa te confrunti si in relatia actuala cu aceleasi probleme, daca din ultima ai plecat cu ele nesolutionate. Si atunci, ce faci, te indrepti catre o alta relatie? Si tot asa, la infinit?! :)

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×