Sari la conținut
Forum Roportal
anamaria83

Tratament pentru unghii :cry:

Postări Recomandate

:focus: Multumesc de sfaturi! Chiar ieri am fost la cumparaturi si mi-am luat o acetona normala, de fapt ii zice Dizolvant, iar acum o s-o folosesc pe asta, deocamdata...

La multi ani si tie!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si la mine erau nu prea rezistente unghiile,dar de cand folosesc Ultra Strong -intaritor de unghii cu pudra de diamant -Maybelline,nu mai am probleme. O receta de la bunica mea::::dupa fiecare spalare pe maini,treci varful degetelor printr-o jumatate de lamae(stoarsa).Dupa 2 luni,unghiile se albesc,se intaresc si devin stralucitoare. :)

Un tratament pt unghii fff bun este unul din salon,profesional.il folosesc chiar eu.este in jur de 40 lei.am niste unghii super,il folosesc din noiembrie anul trecut.nu stiu daca e bine sa spun numele dar..... ALESSANDRO se cheama.folositil cu incredere,mie imi ajunge 5 luni.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Unul dintre factorii daunatori pentru unghii este si dizolvantul pentru lacul de unghii. Eu una aveam mari probleme cu unghiile din cauza acetonei. Acum s-a rezolvat problema cu Oversa (dizolvant pentrul lacul de unghii fara acetona), care miroase a migdale si chiar intareste unghiile. Recomand varianta albastra (cea roz mi se pare mai slaba calitativ). Se gaseste sigur in Gima si Billa.

Editat de Anaemona

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
salut!!

nu stiu daca e tocmai bine unde postez dar nu am stiut unde o pot face.

am si eu o problema cu unghiile de la un timp mi se rup, nu etse o simpla exfoliere, se rup ingrozitor de adanc ;) mai ales de la apa calda :cheer:

spuneti-mi si mie un tratament ceva pentru intarirea unghiilor, dar as vrea altceva decat sa stau cu degetele prin uleiuri etc.

va multumesc!! :doh: :o:

 

Exista Eurovita pt par si unghii,incearca :yahoo:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

hello... si eu am avut aceeasi problema ca si tine insa rezolvarea a venit de la salonul la care ma duceam (si inca ma duc!) sa-mi fac manichiura... aveam unghii casante, se exfoliau si se rupeau imediat daca nu erau date cu lac.. solutia a fost un tratament stiintific de la mavala pe care l-am aplicat pe unghie de 2-3 ori pe saptamana. si intr-adevar a dar rezultate. e un pic cam scump, 40 ron, dar crede-ma ca merita!

 

ps. unghiile, parul si pielea sunt primele care sufera atunci cand o alimentatie nu este echilibrata! lipsa de Ca, Mg si Zn sunt principalii vinovati... eu am facut si un tratament cu Ca, si acum, in sfarsit, pot si eu sa am unghii lungi! :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×