Sari la conținut
Forum Roportal
anamaria83

Tratament pentru unghii :cry:

Postări Recomandate

daca nu te intereseaza ideile noastre nu mai intreba :P intreab-o pe bunica

eu ti-am raspuns frumos ca am vazut ca esti mofturoasa si nu vrei uleiuri si alte alea da daca esti mica si razgaiata...NU NE MAI INTREBA FATO :P

 

 

 

in primul rand nu eu sunt cea care am vb urat ci mebrii forumului care sunt mai vechi.

auzi expresie nu ne mai intreba fato.probabil ca ea nu a auzit de produse de farmacie, de produse care chiar trateaza asa ceva, dar de ea mananca branza de la bunica. nici nu vreau sa ma gandesc cum arata cate kilograme are de la cata branza a mancat, dar de are unghii fata.:doh:)) :P :P 8)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
in primul rand nu eu sunt cea care am vb urat ci mebrii forumului care sunt mai vechi.

auzi expresie nu ne mai intreba fato.probabil ca ea nu a auzit de produse de farmacie, de produse care chiar trateaza asa ceva, dar de ea mananca branza de la bunica. nici nu vreau sa ma gandesc cum arata cate kilograme are de la cata branza a mancat, dar de are unghii fata.:))) :P 8) :doh:

oooof, doamne 8) tu chiar esti nascuta in ' 83???? :P

hai ca vad ca iti place sa ai ultimul cuvant, ti-l las, cedez eu ca sa vezi ca sunt fata desteapta ;)

si daca stiai de chestii dinalea farmaceutice, de ce mai postezi? de dragu de a posta? :P

 

P.S. nu-ti face tu griji pentru mine, nu-s grasa si am si unghii lungi ;) sfat prietenesc: MATURIZEAZA-TE!!! 8)

 

Cum spunea parca nenea administratorul, cand vezi o prostie pe forum, mai bine o ignori. Eu asa o sa fac.

Uite aici om intelept, ii iau exemplul 8) 8) asa ca iti dau ignore :P 8)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu stiu un tratament pentru unghii si pentru cuticule: in fiecare seara se baga mainile in ulei de masline caldut si se tin 5 minute.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

revalid sunt pastile , bune pt par si unghii :yahoo:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:yahoo: Sal.!!!!!!!!!M-ar interesa si pe mine cateva informati despre manichiura(procesul de efectuare,tratarea cuticulelor,etc)daca se poate si aveti cunostinte de site-uri(in romana)unde as putea gasi mai multe detali cu privire la acest subiect v-as fi recunoscatoare! :yahoo: :nep: ;)

Si va mai deranjez cu inca o rugaminte!sti ca nu e locul unde se cer asa ceva dar totusi(ma ref la sectiunea''parul'')................................imi dati si mie cate ceva despre tratemente,intretinere,indreptare,vopsire...........si tot ce se poate despre acest subiect......(cat mai detaliat,ca un referat)........PLS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!PLS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!PLS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :P 8) :o:

mersi frumos pt. ca v-ati deranjat pt mine.sunt la o scoala cu acest profil(estetica si igiena corpului omenesc)si imi trebuie neaparat cat mai multe detali despre tot ce inseamna estetica.Multumesc inca o data si va rog sa ma ajutati!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :nep: :yahoo: ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
salut!!

nu stiu daca e tocmai bine unde postez dar nu am stiut unde o pot face.

am si eu o problema cu unghiile de la un timp mi se rup, nu etse o simpla exfoliere, se rup ingrozitor de adanc :D mai ales de la apa calda :doh:

spuneti-mi si mie un tratament ceva pentru intarirea unghiilor, dar as vrea altceva decat sa stau cu degetele prin uleiuri etc.

va multumesc!! :nep: :nep:

 

Si la mine erau nu prea rezistente unghiile,dar de cand folosesc Ultra Strong -intaritor de unghii cu pudra de diamant -Maybelline,nu mai am probleme. O receta de la bunica mea::::dupa fiecare spalare pe maini,treci varful degetelor printr-o jumatate de lamae(stoarsa).Dupa 2 luni,unghiile se albesc,se intaresc si devin stralucitoare. :yes:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
salut!!

nu stiu daca e tocmai bine unde postez dar nu am stiut unde o pot face.

am si eu o problema cu unghiile de la un timp mi se rup, nu etse o simpla exfoliere, se rup ingrozitor de adanc :doh: mai ales de la apa calda :doh:

spuneti-mi si mie un tratament ceva pentru intarirea unghiilor, dar as vrea altceva decat sa stau cu degetele prin uleiuri etc.

va multumesc!! :doh: :doh:

daca te duci la farmacie si intrebi ,farmacistele iti vor propune niste vitamine.Am inteles ca sunt niste capsule cu vitamina A(cred).Intreaba si stiu ele ce sa ti recomande

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
daca te duci la farmacie si intrebi ,farmacistele iti vor propune niste vitamine.Am inteles ca sunt niste capsule cu vitamina A(cred).Intreaba si stiu ele ce sa ti recomande

 

va dau si eu o idee exista la Hemel set complet de ingrijire a unghiilor adica acetona cu balsam si intaritor, crema de unghii si chiar si ojele contin factori de protectie pentru unghii. Eu sunt tare multumita de produsele acelea. :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×