Sari la conținut
Forum Roportal
anamaria83

Tratament pentru unghii :cry:

Postări Recomandate

salut!!

nu stiu daca e tocmai bine unde postez dar nu am stiut unde o pot face.

am si eu o problema cu unghiile de la un timp mi se rup, nu etse o simpla exfoliere, se rup ingrozitor de adanc :) mai ales de la apa calda :yahoo:

spuneti-mi si mie un tratament ceva pentru intarirea unghiilor, dar as vrea altceva decat sa stau cu degetele prin uleiuri etc.

va multumesc!! :cheer: :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ce te face sa crezi ca as manca carne multa incat sa imi cauzeze.

este un factor care determina ruperea unghiilor sau ai zis si tu asa pur si simplu :yahoo:)

mersi pt raspuns dar nu ma ajut ala nimic.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cum adica sa zic pur si simplu ? :cheer:

sa ai unghiile tari trebuie sa ai calciu, daca mananci in fiecare zi branza, lactate si alte alea te asigur ca nu o sa mai ai probleme cu unghiile

si ce legatura are carnea cu prefectura? :yahoo:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mersi pentru raspuns dar asta mio putea spune si bunica.:yahoo:)

eu vroiam ceva tratament pentru unghii nu leacuri babesti.

iar in ceea ce priveste intrebarea (si ce legatura are carnea cu prefectura?) nu vad sensu nu gasesc raspuns, dar si intrebarea asta ca si raspunsul sa beau lapte :cheer:)

mersi dar nu te mai chinui sa raspunzi ca nu ma intereseaza leacuri din astea.

ceau!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

daca nu te intereseaza ideile noastre nu mai intreba 8) intreab-o pe bunica

eu ti-am raspuns frumos ca am vazut ca esti mofturoasa si nu vrei uleiuri si alte alea da daca esti mica si razgaiata...NU NE MAI INTREBA FATO :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
mersi pentru raspuns dar asta mio putea spune si bunica.:doh:)

eu vroiam ceva tratament pentru unghii nu leacuri babesti.

iar in ceea ce priveste intrebarea (si ce legatura are carnea cu prefectura?) nu vad sensu nu gasesc raspuns, dar si intrebarea asta ca si raspunsul sa beau lapte :P)

mersi dar nu te mai chinui sa raspunzi ca nu ma intereseaza leacuri din astea.

ceau!!

 

In primul rand, esti extrem de nepoliticoasa, pentru ca Iulia ti-a vorbit frumos si nu te-a ironizat, in al doi-lea rand, sfatul ei era unul de bun simt si mai degraba medical decat babesc. Daca ai impresia ca vorbeste aiurea, poti lua o carte de fiziologie si te poti convinge de contrariu. Daca sfatul ei nu este ceea ce cautai, poti foarte bine sa te abtii de la comentarii rautacioase si sa astepti sa primesti altul, nu e cazul sa-i vorbesti asa. 8)

P.S. Nici eu n-am inteles ce are carnea cu prefectura.

Editat de mikidutza

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
mersi pentru raspuns dar asta mio putea spune si bunica. :P )

eu vroiam ceva tratament pentru unghii nu leacuri babesti.

iar in ceea ce priveste intrebarea (si ce legatura are carnea cu prefectura?) nu vad sensu nu gasesc raspuns, dar si intrebarea asta ca si raspunsul sa beau lapte :P )

mersi dar nu te mai chinui sa raspunzi ca nu ma intereseaza leacuri din astea.

ceau!!

 

:doh: Ana Maria, ti s-a atras deja atentia sa ia grija la limbaj si ma alatur si eu celor care au facut-o. Nu este necesar sa iei peste picior sau sa "abtigui" pe cineva care ti-a oferit un sfat bine intentionat, si pe care, de altfel, tu l-ai cerut. Iti recomand o atitudine pozitiva fata de ceilalti membri ai forumului si poate ai sa gasesti si sfaturile pe care le cauti 8)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
iulia, daca mananc branzica imi cresc si unghiile de la picioare? :P

slabe sanse la cat le ai de lungi si ma zgarii noaptea in pat cu ele 8)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×