Sari la conținut
Forum Roportal
The Unknown

Loteria Vizelor pentru Statele Unite - DV-2013

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

n-are bre rost sa mai aplicati, la cati chinezi se inscriu:boxing:

 

- bre girl, ia citeste p'acilea inainte sa dai sfaturi gratuite si tu!!!

 

INSTRUCŢIUNI PENTRU PROGRAMUL DIVERSITY VISA 2013 (DV-2013)

- Pentru DV-2013, persoanele născute

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

bre The Unknown! ce ai scris matale denota ca americanii astia sunt niste rasisti (pe langa multe altele), so.... de ce sa vrei sa mai aplici si sa traiesti printre ei? :P

 

glumesc asa cum am glumit si in mesajul anterior, si eu aplic pt loterie, incercam naiv sa-mi "elimin concurenta" :triniti:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

decat ca ea traieste deja printre ei de cativa anisori.

 

hai sa-ti fac inima rea.. eu am castigat.

si nu am plecat.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

incercam naiv sa-mi "elimin concurenta" :triniti:

 

 

NU exista concurenta desi se pare!!! La tragerea la sorti, de cel putin 3 ori la mai multi norocosi trimit actele decat numarul de vize acordat fiecarui Stat pe 1 an, sa fie siguri ca macar o treime din ei vor fi seriosi si au de gand sa emigreze. Cine raspunde imediat sa fie printre primii are sansa sa plece!!! Multi pun in rama castigul acestei loterii!!! E bine sa ai deja un sponsor adica adresa respectivilor sa contacteze rapid ambasada daca ajungi intre fericitii castigatori, restul e doar cash!!! ca aici se termina aventura la multi.

S-ar putea ca s-a schimbat ceva intre timp, ca multe s-au schimbat in ultimul timp, dar

n-am chef acum sa ma documentez. Daca vrei sa ai gata formularul, poti sa exersezi deja daca-ti printezi din pagina ambasadei formele respective. Succes sau bafta!!! nu stiu niciodata care-i diferenta intre aceste cuvinte.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Începe programul Loteria Vizelor 2025! Sunt disponibile peste 50.000 de green card-uri

 Începe programul Loteria Vizelor 2025!!!   Sunt disponibile peste 50.000 de green card-uri pentru anul 2025.

*Asta-i mai interesant decat calatoria fara Viza in State ca deja esti stabil, pe urma vei calatori cu mai mare placere!!!  Sponsor sau bani multi este conditia.* 

https://dvprogram.state.gov/ ... sa fie singura sursa de informatie si intrebati mereu pe cineva care cunoaste procesul.

În al doilea rând, sursele de încredere au terminația „.gov”, sunt și sursele oficiale care trebuie luate în considerare. Instrucțiunile le puteți găsi la următoarea adresă: https://travel.state.gov/content/dam/visas/Diversity-Visa/DV-Instructions-Translations/dv-2025-instructions-translations/DV-2025-Instructions.pdf.

Viză SUA. Sursa: arhiva EVZ Românii, mai aproape de călătoriile fără vize în SUA. Data de la care va fi posibil  Dupa 5 ani se termina cu acest document Loteria. 

https://evz.ro/green-card-romani-loteria-vizelor.html

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×