Sari la conținut
Forum Roportal
The Bitch

Psihiatria - O Industrie a mortii

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Cei care ajung cu probleme de sanatate mari de la drogurile astea ar trebui despagubiti.

 

Dupa ce creierul devine terci, singura despagubire pe care ti-o mai pot oferi, ar fi un glont in cap.Sa te salveze de suferinta, nu de alta...

De bani nu va mai avea nimeni nevoie.

Editat de haydn91
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cei care ajung cu probleme de sanatate mari de la drogurile astea ar trebui despagubiti.

Nu sunt sanse. De aceea au si dat legea care obliga producatorii de farmaceutice sa expuna publicului toate efectele secundare pe care le poate provoca un medicament. Odata informati oamenii le iau pe risc propriu, de bunavoie. Daca ai fost informat de riscuri si ai decis sa ti le asumi, nu ai sansa sa castigi vreun proces in care dai in judecata si ceri despagubiri.

Exceptie fac cazurile cand omul este diagnosticat gresit si i se prescriu medicamente necorespunzatoare, si prin urmare ii agraveaza sau distruge sanatatea. Atunci da in judecata medicul care e asigurat pentru malpractice.

 

Dar sa astepti despagubiri de la vreo companie farmaceutica ? Bafta. :lol:

Editat de Naeema
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Poate ar trebui sa nu mai fii asa condescending cu lumea, nu crezi ?

Reactia ta a fost cam...dura! :biggrin: Si asta nu se

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Reactia ta a fost cam...dura! :biggrin: Si asta nu se întâmpla decât în cazurile când te simti avizata de anumite remarci.

 

Shit, am apasat pe punctaj din greseala cand am vrut sa apas pe reply. Retrag punctul.

Si acum la subiect. Sunt dura in general cu un anumit gen de persoane, in randul carora te incadrezi si tu, nu ca m-as fi simtit cumva avizata de mesajul tau. Daca belesti ochii si citesti cu atentie primul meu mesaj vei vedea ce am spus acolo si anume ca eu am fost MEREU in tabara psihologiei/psihiatriei si ca nu sunt o persoana usor influentabila. Deci de ce m-as simti eu avizata de ceea ce ai scris tu ? Poate imi expui si mie logica .

 

Am zis ca am ramas cu spranceana ridicata si semne de intrebare, nu ca am inghitit documentarul ca fiind adevarul gol golutz.

Editat de Naeema
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Este nevoie de mai mult decat ce ai enumerat tu aici pentru a diagnostica pe cineva cu tulburare psihica.

Ceea ce am enumerat eu deja denota o anumita tulburare emotionala.

Iar de la dereglari emotionale p

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Și-a ucis mama și bunica, după care și-a dus sora mai mică la un centru pentru minori

 

Mai mult: Și-a ucis mama și bunica, după care și-a dus sora mai mică la un centru pentru minori - Ştiri interne | Libertatea.ro

 

 

Iata ce patesti cand esti un parinte denaturat

 

http://www.libertate...ori-357873.html

 

stirea nu contine comportamentul "iubitor" al celor doua femei vis-a-vis de baiat

Poporul rom

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

[...]In plus, io iti zic cam ce ar fi spus Cleric Preston - Intrase dracu in ei! :nea:

 

care drac sa intre, daca el era dracu' intruchipat ? :mda:

 

Nu prea sunt la curent cu ale psihiatriei,dar pe mine m-a socat un lucru.

Anul trecut am mers la medicul de familie sa ma ajute sa ma las de fumat si singurul ajutor pe care mi l-a dat,a fost sa-mi prescrie antidepresive pentru 12 saptamani 3/zi.

Am ramas sincer socata si i-am spus ca poate sa si le bage undeva,eu nu am de gand sa ajung o leguma doar pt ca vreau sa renunt la tigari.

Sincer mi se pare o metoda criminala,sa prescrii antidepresive cuiva care nu are nicio problema psihica.

 

asta nu merita sa fie nici macar medicul gandacilor de bucatarie. :spiteful:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×