Sari la conținut
Forum Roportal
Mariana_02

Menopauza - uscaciune vaginala - solutii

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna ziua.

Am 43 de ani, de 1 an mi s-a instalat menopauza. Problema este ca viata mea sexuala este pe cale sa dispara si ea, din cauza disconfortului cauzat de uscaciunea vaginala. Am incercat diferite remedii naturiste, dar fara folos. As vrea sa stiu ce tratamente mai exista, daca le-ati folosit si au dat rezultate. Stiu ca este o problema pentru multe dintre noi, nu este o rusine, asa ca hai sa ne impartasim parerile si solutiile.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua.

Am 43 de ani, de 1 an mi s-a instalat menopauza. Problema este ca viata mea sexuala este pe cale sa dispara si ea, din cauza disconfortului cauzat de uscaciunea vaginala. Am incercat diferite remedii naturiste, dar fara folos. As vrea sa stiu ce tratamente mai exista, daca le-ati folosit si au dat rezultate. Stiu ca este o problema pentru multe dintre noi, nu este o rusine, asa ca hai sa ne impartasim parerile si solutiile.

 

 

Draga Mariana,

Mama mea a avut aceeasi problema, odata cu menstruatia. Stiu ca a folosit niste ovule recomandate de medic, feminella hyalosoft, pe baza de acid hialuronic. Mi-a spus doar ca au dat rezultate, nu am cerut detalii suplimentare :)

Poti cauta pe internet, sau cel mai bine da o fuga pana la medic si vezi ce iti spune.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×