Jump to content
Forum Roportal
Sign in to follow this  
Mariana_02

Menopauza - uscaciune vaginala - solutii

Rate this topic

Recommended Posts

Buna ziua.

Am 43 de ani, de 1 an mi s-a instalat menopauza. Problema este ca viata mea sexuala este pe cale sa dispara si ea, din cauza disconfortului cauzat de uscaciunea vaginala. Am incercat diferite remedii naturiste, dar fara folos. As vrea sa stiu ce tratamente mai exista, daca le-ati folosit si au dat rezultate. Stiu ca este o problema pentru multe dintre noi, nu este o rusine, asa ca hai sa ne impartasim parerile si solutiile.

Buna ziua.

Am 43 de ani, de 1 an mi s-a instalat menopauza. Problema este ca viata mea sexuala este pe cale sa dispara si ea, din cauza disconfortului cauzat de uscaciunea vaginala. Am incercat diferite remedii naturiste, dar fara folos. As vrea sa stiu ce tratamente mai exista, daca le-ati folosit si au dat rezultate. Stiu ca este o problema pentru multe dintre noi, nu este o rusine, asa ca hai sa ne impartasim parerile si solutiile.

Draga Mariana,

Mama mea a avut aceeasi problema, odata cu menstruatia. Stiu ca a folosit niste ovule recomandate de medic, feminella hyalosoft, pe baza de acid hialuronic. Mi-a spus doar ca au dat rezultate, nu am cerut detalii suplimentare :)

Poti cauta pe internet, sau cel mai bine da o fuga pana la medic si vezi ce iti spune.