Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am si eu o problema. Ieri am facut update la software-ul telefonului pe calculator prin ovi pc suite, am dat si un download ovi maps etc etc. Dupa asta am observat ca in meniul principal iconitele de la Internet si Orange games s-au schimbat in iconite cu niste foldere simple. Iar in folderul Applications>Instalations am o chestie numita Here and now ceva care iti arata vremea din zona si prostii de genu. Nu cred ca e aplicatie pentru ca am incercat sa o sterg de la App manager. Am incercat sa si resetez telefonul, a revenit la setarile din fabrica, dar nu s-a schimbat nimic. Intrebari: cum sterg chestiuta aia "Here and now" si cum restabilesc iconitele initiale pentru cele 2 fodlere? e de la software update? trebuie sters softwareul nou? daca da, cum se dezinstaleaza?

multumesc.

 

PS. Mentionez ca sunt femeie si tehnologia ma respinge de fiecare data :))

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

PS. Mentionez ca sunt femeie si tehnologia ma respinge de fiecare data :))

 

Daca e asa, lasa lucrurile cum sunt. Probabil ca pentru tine ar fi prea complicat sa schimbi niste iconite si windows; nu o zic de rau, dar problemele astea sunt ca si grad de complexitate peste mediu. Te poti adresa la un atelier de reparatii GSM pentru unele modificari. Cat despre downgrade de software, e posibil ca si unii dintre tehnicienii de acolo sa refuze sa il faca. Ceea ce doresti tu, sunt niste modificari de aspect, obisnuieste-te cu treaba asa cum e, e pacat sa risti sa iti omori telefonul pentru niste fleacuri. Lasa si aplicatia aia in pace, daca nu iti trebe ignor-o, asa cum faci si cu alte functii pe care nu le folosesti. Si asteapta-te ca la eventuale viitoare update-uri sa se modifice din nou cate ceva. Update-urile aduc de obicei mai mult decat un folder si o iconita, multe schimba esential structura sistemului de operare, facandu-l mai eficient si mai stabil. Nu cred ca e raspunsul pe care l-ai asteptat, dar e singurul lucru rezonabil pe care ti-l pot recomanda.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca e asa, lasa lucrurile cum sunt. Probabil ca pentru tine ar fi prea complicat sa schimbi niste iconite si windows; nu o zic de rau, dar problemele astea sunt ca si grad de complexitate peste mediu. Te poti adresa la un atelier de reparatii GSM pentru unele modificari. Cat despre downgrade de software, e posibil ca si unii dintre tehnicienii de acolo sa refuze sa il faca. Ceea ce doresti tu, sunt niste modificari de aspect, obisnuieste-te cu treaba asa cum e, e pacat sa risti sa iti omori telefonul pentru niste fleacuri. Lasa si aplicatia aia in pace, daca nu iti trebe ignor-o, asa cum faci si cu alte functii pe care nu le folosesti. Si asteapta-te ca la eventuale viitoare update-uri sa se modifice din nou cate ceva. Update-urile aduc de obicei mai mult decat un folder si o iconita, multe schimba esential structura sistemului de operare, facandu-l mai eficient si mai stabil. Nu cred ca e raspunsul pe care l-ai asteptat, dar e singurul lucru rezonabil pe care ti-l pot recomanda.

 

am rezolvat probleme cu grad de complexitate peste mediu nu e chiar asa grav, era asa pt umor. dar daca nu rezolv nimic cred ca am sa-ti urmez sfatul si-l las asa..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In nici un caz sa nu faci asta! Modificarile au venit impreuna cu updateul, daca nu ai optiune de dezinstalare a aplicatiei, skip-it! E ca si cum ai sterge fisiere din program files in windows; oricum nu ai posibilitatea sa cureti tot, si poti destabiliza sau chiar compromite sistemul de operare. Lasa prostiile! :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×