Sari la conținut
Forum Roportal
@5 IP

Sufocarea

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Indraznesc iar sa mai deschid un topic (mai am un loc pe tartacuta, fara cucuie de la voismile.gif).

Am inceput o noua relatie care e diferita ca intensitate decat precedenta (prea diferita).

In relatia asta noua, draguta asta a mea ma cam asfixiaza cu dorinta ei de atentie (telefoane, mesaje, dorinta de intalniri...) si eu nu-s obisnuit asa.

Ieri mi-am luat o bere (dupa ce m-a despartisem de ea...adica despartirea "de seara" nu definitiva) si bucuros de timpul pe care doream sa-l aloc unui hoby-u, am intrat in casa.Dupa cateva ore m-am trezit cu ea la usa (ii era dor, cicadoh.gif).

Nu scriam, dar faza asta devine repetitiva,acum fiind cam a treia oara.Am incercat sa deschid discutia dar mi-a taiat-o: "Stiu ce vrei sa zici si ai dreptate, dar nu ma-m putut abtine)

Imi place mult mandruta aceasta, dar ma apuca dorul de nevasta-mea cand patesc asa.Ea ma lasa in pace (prea in pace),si parca era mai bine.

Nu vreau sa renunt dar nici nu prea stiu cum sa-i zic, ca nu prea ma lasa sa vorbesc ;ma tot intrerupe si are talentul de a devia discutia si ma zapaceste.Ultima data cand am vrut sa stabilesc ceva important cu ea am stabilit....sa-mi prajeasca niste cartofi,asa de tare m-a zapacit.Mi-am dat seama dupa ce a plecatfool.gif.Un ajutor de pe la veteranii dragostei (si nu doar) mi-ar prinde bine.Multumesc

Editat de Binladila

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ei nu ii place sa petreaca si ea un timp al ei, asa, singura? Nu are si ea vreun hobby pe care sa se bucure ca-l poate practica in liniste? Cred ca domnita ta e un pic obsesiva daca la numai cateva ceasuri dupa o intalnire deja ii era dor atat de tare ca nu s-a putut abtine (desi isi dadea seama ca nu face bine?)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da-mi-as...iar am postat aiurea.Si vad ca nici n-am posibilitatea sa-mi mut topicul la "Cazuri...".Mii de scuze domnilor administratori si moderatori!

@Anna 84:

Ei nu ii place sa petreaca si ea un timp al ei, asa, singura? Nu are si ea vreun hobby pe care sa se bucure ca-l poate practica in liniste? Cred ca domnita ta e un pic obsesiva daca la numai cateva ceasuri dupa o intalnire deja ii era dor atat de tare ca nu s-a putut abtine (desi isi dadea seama ca nu face bine?)

Are o gramada de hobby-uri, si eu n-o deranjez.De cand ne-am cunoscut eu n-am cautat-o niciodata.N-a fost nevoie, ca m-a tot cautat ea.

Stabileam s-o sun la ora 17, de ex. si ma suna ea la 16.30.Stabileam sa ne intalnim la o cafenea si trecea sa ma ia cu masina de acasa (ca sa pot sa beau si eu o bere...desi nu am stabilit asta).

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

@Nu vreau:

Are 37 de ani si daca era virgina o luam la fuga de rupeam pamantul.

@Rodica:

Cam cand o sa-i treaca,fiindca am senzatia ca se consuma totul cam rapid?Si chiar imi place mult, mult, de ea (cu aceasta exceptie).Are ceva special si mi-ar fi ciuda sa continuie asa....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mai, nu e de bine, atunci... Nu pentru tine, si nici pentru ea. Oricum daca nu o sa mai vrei sa fii cu ea, sa o faci si tu asa incat sa nu o ranesti. Cata vreme e asa deschisa la tine e foarte vulnerabila.

 

Ce nu imi dau seama, e daca asa e tot timpul cu toti (macar ca si mod de comunicare, daca nu afectiv), sau are o fixatie pe tine. Poate mai dai detalii... Sau are un interes? :blink:

Editat de Nu_vreau

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Probabil ca e foarte nesigura. Incearca urmatoarea chestie: capiaz-o vreo cateva zile si tu, cu telefoane, intalniri, activitati, intrerupe-o din hobby-urile proprii etc. O sa vada si ea cum e si ca de fapt are nevoie si de spatiu personal

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×