Sari la conținut
Forum Roportal
Neamtu81

PC-ul se restarteaza

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

am si eu o mare problema cu pc ul meu

ma joc fifa online 2 si de ceva vreme in timpul jocului mi se face ecranul la pc negru si scrie no signal detected dupa care imi apare un ecran albastru mu multe scrisuriii dupa care mi se restarteaza calculatorul

 

daca intru din nou in fifa online 2 aceeasi problema

 

de la ce oare o fi????

am mare nevoie de ajutor

 

 

 

multumesc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Posibila cauza - memoria RAM; prea putina, sau poate chiar cu oarecari probleme. In acel mesaj scrie de fapt ce bai e; incearca sa faci o poza, daca apuci.

 

Daca ai posibilitatea, inlocuieste acea placa (placi?) de memorie cu alta (altele), sau chiar cu una mai mare ca si capacitate, chiar si numai provizoriu, ca sa vezi daca mai apare acel eveniment.

 

Pot fi insa si alte cauze...

 

Ai cunoascut un BSOD - blue screen of death

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Poza...ok...Spune ce windows ai si o sa iti spun cum sa dezactivezi automatic restart ca sa iti poti da seama de la ce anume da eroare(adica sa citesti ce scrie cand iti apare bluescreen)

Cauzele sunt diverse, se poate intampla de la un driver video care nu e updatat, se poate intampla de la un device nou instalat, etc.

 

 

 

Daca ai posibilitatea, inlocuieste acea placa (placi?) de memorie cu alta (altele), sau chiar cu una mai mare ca si capacitate, chiar si numai provizoriu, ca sa vezi daca mai apare acel eveniment.

 

De ce il pui sa faca treaba asta?

Placile ram au si ele o frecventa, nu poti pune orice placa sa faci test.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Gizas craist, colega, nu a spus nimeni sa puna una nepotrivita. Unele nu iti intra in slot, direct! Daca memoria are defecte, sau e prea mica, iti poti da seama daca e de acolo problema. Acum toti au pe balcoane cutii cu tot felu, nu e greu sa ceri una de la un vecin, imprumut. Una potrivita!

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am patit odata asa ceva si numai nu stiam de ce se restarteaza,pana la urma i-am gasit buba,la mine a fost problema de la coolerul de la procesor,era plin cu scame :stars: probabil ca nu racea bine si sistemul se restarta cand atingea procesorul o anumita temperatura,l-am curatit si nu am mai avut probleme.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×