Sari la conținut
Forum Roportal
Equilibrium Girl

De ce nu mai da Dumnezeu nici un semn de "viata"?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Prieten drag, Black Elk, nu mai face trimitere la bani. N-are nicio legatura Divinitatea cu evolutia omenirii in : "ai bani, ai tata si mama" , adica acest fals sistem de valori.

 

Ma refeream la religie si la banii dati ei=pretul credintei ,mai ales la cea catolica caci de ce nu am recunoaste faptul ca de-a lungul istoriei mereu a cautat sa adune si sa adune bani si putere.Istoria este martora la astea.Stii cum e...cu cat te indepartezi mai mult de biserica cu atat te apropii mai mult de God.

 

" I refuse to believe in a God who always needs to be praised."

 

Nietzsche

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sunt multe aspecte pe care nu le putem discuta pe net(daca drumurile ni se vor intersecta vreodata,draga Black Elk, vom povesti mai pe-ndelete :), mai cu seama despre Intelepciunea shamanilor in ceea ce priveste Forta Divina ). Putem spune totusi ca de aproape doua secole, in special in ultimii 100 ani si cu precadere dupa Hiroshima si Nagasaki, Divinitatea ne-a avertizat in diverse forme si numeroase randuri asupra drumului periculos pe care merge Omenirea (desacralizata), spre propria pierzanie. Bine indoctrinati si manipulati am ignorat mereu aceste avertismente repetate(aparute sub diverse forme), tratandu-le cu indiferenta sau ignoranta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sunt multe aspecte pe care nu le putem discuta pe net(daca drumurile ni se vor intersecta vreodata,draga Black Elk, vom povesti mai pe-ndelete :), mai cu seama despre Intelepciunea shamanilor in ceea ce priveste Forta Divina ). Putem spune totusi ca de aproape doua secole, in special in ultimii 100 ani si cu precadere dupa Hiroshima si Nagasaki, Divinitatea ne-a avertizat in diverse forme si numeroase randuri asupra drumului periculos pe care merge Omenirea (desacralizata), spre propria pierzanie. Bine indoctrinati si manipulati am ignorat mereu aceste avertismente repetate(aparute sub diverse forme), tratandu-le cu indiferenta sau ignoranta.

 

 

"Man does not weave this web of life. He is merely a strand of it. Whatever he does to the web, he does to himself."

 

Chief Seattle

 

Peace to you

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mi se pare mie sau dupa Isus s-a asternut linistea?

Isus a întruchipat vorbele tuturor profeţilor din vechime. Odată cu moartea şi învierea lui Isus, Diavolul a fost învins, adică nu a mai avut putere deplină a supra tuturor oamenilor. Şi tot Isus a spus profeţia supremă: că va veni vremea când cursul istoriei omului aşa cum o cunoaştem se va sfârşi.

 

 

 

Vă rog, în româneşte !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Bullshit!!!

De ce semne si alte tampenii?De ce nu ar fi ceva evident care sa demonstreze existenta lui?

Toate aceste "semne" au fost demonstrate stiintific de-a lungul timpului!

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mi se pare mie sau dupa Isus s-a asternut linistea?

Cum??? Păi i s-a arătat şi lui Phil Collins.

Editat de Marinel

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cum adica a fost invins? Daca facem o radiografie a moralitatii societatilor de atunci si acum, ne dam seama ca niciodata diavolul nu a fost mai viu ca acum....sau ma insel?

 

 

E vorba despre mântuire, adică despre salvarea de la iad. Moartea lui Isus chiar asta a făcut: a salvat pe cei care cred în el. Doar prin moartea lui s-a putut face asta. Până la venirea lui Isus în lume, oamenilor nu le fusese "plătite" păcatele, dar moartea fiului lui Dumnezeu a constituit plata. Deci cine crede în el, nu mai e sub stăpânirea diavolului, şi Satan nu mai are nicio putere asupra lui. De asta a fost învins, pentru că nu mai are nicio putere asupra celor care cred. Diavolul mai are putere doar asupra cărnii omului, care îl face să greşească, dar asupra mântuirii lui, nu !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×