Sari la conținut
Forum Roportal
akka

Constructii casa. Teme combinate.

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Salutare,vreau sa mi construiesc o casa ,am deja terenul ,incep sa ma agit cu actele si aprobarile necesare care mi dau dureri mari de cap .

Sunt curios daca cei care se afla in aceasi situatie cu mine sunt dornici sa discute pe aceasta tema,de ex eu sunt in cautare de proiecte ,materiale,idei pt a ai construi casa.post-21748-1139304314_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

da suna interesant... si eu sunt cam in aceeasi situatie, poate doar cu un pas in spate. Sunt in tratative pt teren, in sensul ca am dat un avans si urmeaza in martie sa fak si actele. Dupa care scot apartamentul la vanzare ca sa pot construi casa. Asa ca putem vedea care sunt cele mai tentante alternative. Din ce am cautat pana acum casele de lemn par a fi cele mai OK din toate punctele de vedere. Calitatea vietzii, pretz, flexibilitate in cazul seismelor.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

de casele in sistem AMVIC ce parare aveti?

sunt foarte rezistente si foarte bine izolate. eu am sa merg saptamana asta sa cer detalii de pret si am sa va comunic si voua.pana acum eram interesata doar de cele de lemn, in schimb vazand cum se tot schimba clima si ce surprize poti avea, devin din ce in ce mai interesata de sistemul AMVIC.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:o: in ce oras vreti sa construiti casa ?

 

in pitesti.de ce? conteaza?

oricum,daca aveti mai multe informatii despre casele amvic, va rog sa-mi spuneti si mie.

multumesc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu conteaza prea mult unde faci,important e sa reusesti s-otermini. Eu construiesc in Timisoara dar consider ca tot caramida este mai buna (Porotherm) . Poate sti altii despreAMVIC ,Va doresc succes

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Salutare,vreau sa mi construiesc o casa ,am deja terenul ,incep sa ma agit cu actele si aprobarile necesare care mi dau dureri mari de cap .

Sunt curios daca cei care se afla in aceasi situatie cu mine sunt dornici sa discute pe aceasta tema,de ex eu sunt in cautare de proiecte ,materiale,idei pt a ai construi casa.

 

Salut,

Legat de problemele tale, pa site-ul www.archeton.ro vei gasi o gramada de proiecte de case si detalii despre actele necesare, procesul de autorizare, etc.

Iti doresc mult succes.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sunt curios daca cei care se afla in aceasi situatie cu mine sunt dornici sa discute pe aceasta tema,de ex eu sunt in cautare de proiecte ,materiale,idei pt a ai construi casa.

 

O sa aiba si canalizare casa? Intreb ca stiu pe multi in RO cu case faine mari si fara canalizare pe o strada privata doar cu case noi.

 

Stiam ca trebuie sa angajezi un arhitect, el vine cu planuri diferite pentru marimea lotului si pe el il doare capul de permisul de constructie si alte acte si cerinte legale. Si eu recomand caramida si sa instalezi si conductele pentru aer conditionat sa aiba valoare casa pe langa ca devine o necesitate majora. Succes!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Salutare,vreau sa mi construiesc o casa ,am deja terenul ,incep sa ma agit cu actele si aprobarile necesare care mi dau dureri mari de cap .

Sunt curios daca cei care se afla in aceasi situatie cu mine sunt dornici sa discute pe aceasta tema,de ex eu sunt in cautare de proiecte ,materiale,idei pt a ai construi casa.post-21748-1139304314_thumb.jpg

 

Indiferent ce alegere faci iti trebuie un proiec si acesta se plateste. Proiectul, daca e unul bun si complet iti spune tot ce trebuie sa faci, ce materiale, ce cantitati...tot. Planul unei case trebuie sa includa si planul de detaliu si multe multe altele care te ajuta sa-ti faci o idee despre costuri.

Succes si daca mai ai intrebari pot sa te mai indrum, mai cunosc cate ceva.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×