Sari la conținut
Forum Roportal
coxtel_ro

Parole Yahoo Messenger

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

@catak05

Daca citeai macar doua minute descrierea prograului intelegeai de ce nu te-a ajutat cu nimic si de ce nu-i dai de cap.

" Advanced Instant Messengers Password Recovery (AIMPR) is a program to recover login and password information (stored locally) "

In traducere pentru tine: AIMPR te ajuta sa recuperezi parolele stocate local [ pe PC-ul tau ], nu parolele furate [ cele schimbate de altii si care nu se afla pe propriul PC ], deci nu mai incerca astfel de programe.

@mareexecutor

1.Social Engineering ; 2.Brute Force. Ti-am impartasit doua metode [ bieninteles, cele care au cele mai mici sanse de reusita ]. Daca esti destept vei considera acest lucru un punct de plecare si vei afla si alte metode, care au o rata de succes mai mare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Draci. Sincer nu cred ca exista un "program" care sa ruleze pe prapaditele noastre de p.c. si sa gaseasca o parola yahoo. Metode ar fi..dar nu de la distanta. Adica daca nu ai acces la calc pers..Nu-i problema , mai intreb.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Draci. Sincer nu cred ca exista un "program" care sa ruleze pe prapaditele noastre de p.c. si sa gaseasca o parola yahoo. Metode ar fi..dar nu de la distanta. Adica daca nu ai acces la calc pers..Nu-i problema , mai intreb.

Bineinteles ca exista. Problema nu consta in resursele pe care le consuma programul.Adevarata problema este faptul ca ai nevoie de un Wordlist cu peste 1 mil de posibile parole si foarte multe proxy-uri [ cu high anonimity ].In plus, succesul nu este garantat.Parolele de Y! nu sunt la fel de usor de spart ca si cele de windows [ care sunt stocate local si criptate ].Mai bine ai citi decat sa intrebi. Nu cred ca iti va spune nimeni cum sa faci [ si sa-ti arate si practic ]. Succes !

Editat de N1CKH0LAS

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai asta e nicule am citit o droaie. (de un an de zile tot asta fac).Si acum trag concluzia. Nu sant convins ca cineva reuseste-si daca o face o face din interiorul "sistemului". Adica provideri de net s.a.m.d Cum pui mana pe world listul ala. Si daca il ai..cum il folo? Eu am un amarat de p.c. Atat. Nu am descoperit inca un keyllog sa-l poti trimite pe net si chiar sa functioneste.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Inseamna ca esti inca la inceput.Wordlist-ul il poti genera [ sanse f mici de succes] sau il poti lua de la crackeri [ asta e, pe net trebuie sa ai si relatii ]. Nu inteleg la ce referi cu "keyloggerul". Nu ai gasit un keylogger bun ? sau tu vrei un keylogger "remote" ??? [ Incearca Perfect Keylogger ultima versiune, care la mine merge perfect ] Keyloggeri "remote" stiu ca exista, dar nu am incercat niciunul [ deci nu pot sa afirm nimic in legatura cu asta ] Hai ca deja ti-am zis destul. Pana acum trebuia sa vii cu alte 2-3 metode de "furat" conturi yahoo. Oricum, dupa ce vei afla cam cum sta treaba nu o sa iti mai doresti sa spargi conturi pentru ca o sa-ti dai seama ca e inutil. Succes in continuare [ fata de ceilalti, macar vrei sa inveti ] :stars:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Guys.. am schimbat si eu parola la idu meu.. si am facuto de 59 de caractere (15 cuvinte) si intre cuvine am pus PUNCT si acum numi mai mere parola.. stie careva ce sa fac ?? inafara sa intru pe mail si sa dau "am uitat parola" ca nu mai stiu datele.. :|

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Guys.. am schimbat si eu parola la idu meu.. si am facuto de 59 de caractere (15 cuvinte) si intre cuvine am pus PUNCT si acum numi mai mere parola.. stie careva ce sa fac ?? inafara sa intru pe mail si sa dau "am uitat parola" ca nu mai stiu datele.. :|

Parola de 59 de caractere? :good:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×