Sari la conținut
Forum Roportal
WeakSoul

Dificultate....

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna :* Sunt la mate-info si am o problema nu ma descurc la fizica deloooc :-s. In timpul orei sunt numai ochi si urechi mai ales la probleme dar nu le prind deloc. Si mi se taie rasuflarea cand vad ca majoritatea li se pare banala treaba cu problemele. :(( Pe zi ce trece ma gandesc sa am mut la sn pt ca biologia e frumoasa si la chimie ma descurc mai bn ca la fizica. Dar mi-e frica sa nu fac o alta alegere proasta . Ce ma sfatuiti?:-s

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

da` acuma nu mai e situatia urmatoare: profil real si uman?

ce profil e asta stiintele naturii?

si mate- info e real?

stars.gif

nu inteleg....

 

on topic: ca sa te sfatuim tre sa stim ce si cum...

nu e off topic, nu va suparati...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

stiinte ale naturii = chimie - biologie ( unde este si junioara )

atat mate - info cat si stiintele sunt pe real

 

 

stiinte sociale ....etc - profil uman (cred )

 

Era foarte important sa ne spuna in ce clasa este .Eu mi-am sfatuit copilul sa mearga la profilul care ii place ,este foarte important ca in viata sa profesezi ceea ce iti place , atunci rezultatele sunt maxime .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am inteles oarecum...

dar am auzit ca acum sunt licee teoretice si ... alt fel. ca e un baiat pe care-l cunosc eu care e la profilul economic - contabilitate dar nu e la liceu teoretic....stars.gif

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna :)

Esti a 12-a?

Ce inseamna sn?

Stiiinte ale naturii. Sunt a9a

 

stiinte ale naturii = chimie - biologie ( unde este si junioara )

atat mate - info cat si stiintele sunt pe real

 

 

stiinte sociale ....etc - profil uman (cred )

 

Era foarte important sa ne spuna in ce clasa este .Eu mi-am sfatuit copilul sa mearga la profilul care ii place ,este foarte important ca in viata sa profesezi ceea ce iti place , atunci rezultatele sunt maxime .

Da sunt a9a, si desi am ales mate-info mi se pare o alegere gresita din cauza obiectului fizica. :stars: Nu vreau sub nicio forma sa ma mut la un profil uman deoarece e multa toceala :crazy: si nu prea ai variante la o facultate buna. [Eu m-am gandit la o facultate de ASE] Profilul Stiinte ale Naturii pare mai acceptabi...chimia o inteleg mai bine si biologia e chiar interesanta. :ok:

Dar din nou ma repet, mi-e frica sa nu fac o alegere gresita.

Editat de WeakSoul

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si ce lagatura are chimia si biologia cu ASE-ul? blink.gif

nu este alt profil care sa fie mai potrivit?

nu se poate face o astfel de mutare in acest an?

 

daca esti hotarata pentru economice zic sa cauti un liceu si un profil care sa corespunda cerintelor admiterii de acolo.

daca se da admitere.... ca daca e pe note intrarea, e alta poveste. iti trebuie un profil usor unde se iau note bune mai usor

:pardon:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

din ce stiu eu, mutari nu se fac in clasa 9-a si a 12-a , deci pana la anul viitor ai timp de gandire :yes:

 

Rodi , colegiile tehnice nu-s asa de bine cotate , cel putin pe la noi .(asta ca ziceai de contabilitate)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna :* Sunt la mate-info si am o problema nu ma descurc la fizica deloooc :-s. In timpul orei sunt numai ochi si urechi mai ales la probleme dar nu le prind deloc. Si mi se taie rasuflarea cand vad ca majoritatea li se pare banala treaba cu problemele. :(( Pe zi ce trece ma gandesc sa am mut la sn pt ca biologia e frumoasa si la chimie ma descurc mai bn ca la fizica. Dar mi-e frica sa nu fac o alta alegere proasta . Ce ma sfatuiti?:-s

Memorezi mai greu nimic grav trebuesc deschise doar sertărașele.Schimbati activitățile zilnice cum se spun acum hobiuri joaca șah sunt en oportunități de a juca o partida de șah

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×