Sari la conținut
Forum Roportal
Ella_rose

Oferta de angajare cu mai multe variante. Care este mai buna?

Postări Recomandate

Buna tuturor,

 

Am primit o oferta de angajare si in oferta se mentioneaza mai multe variante de plata:

-5000 RON - carte de munca

-7200 RON - PFA la norma de venit

-5800 RON - PFA in sistem real.

 

Poate cineva sa imi spuna care dintre ele ar fi mai convenabila? Nu stiu cu ce se mananca PFA la norma de venit/in sistem real :-) si imi e frica sa nu imi iau o tzeapa care sa ma coste mai tarziu.

 

Multumesc :)

 

ca o mentiune: eu sincer ma gandeam la una din variantele de PFA (ca deh, sunt mai multi bani :-) ) insa nu stiu exact cat trebuie platit din acei bani si daca ma ajuta vreuna din ele mai mult decat cartea de munca

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pfa parca are 16% impozit

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna tuturor,

Am primit o oferta de angajare si in oferta se mentioneaza mai multe variante de plata:

-5000 RON - carte de munca

-7200 RON - PFA la norma de venit

-5800 RON - PFA in sistem real.

Poate cineva sa imi spuna care dintre ele ar fi mai convenabila? Nu stiu cu ce se mananca PFA la norma de venit/in sistem real :-) si imi e frica sa nu imi iau o tzeapa care sa ma coste mai tarziu.

Multumesc :)

ca o mentiune: eu sincer ma gandeam la una din variantele de PFA (ca deh, sunt mai multi bani :-) ) insa nu stiu exact cat trebuie platit din acei bani si daca ma ajuta vreuna din ele mai mult decat cartea de munca

Dar ce faci pe banii astia? Chat?

dumnezeule :doh:

parca era criza

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ei chat ... dansatoare

 

pai fac treaba ba... fac forumuri pentru retardati din astia ca fluturel care ia 5 milioane pe luna si se inchina cu amandoua mainile la ei...

 

io intrebasem in speranta ca poate sa ma ajute cineva, eventual sa imi explice care varianta e mai ok... dar vad ca sunt slabe sanse sa gasesc raspunsu aici... unde se mira fluturel de suma...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cred ca trebuie sa te interesezi de impozite si fiscalitati .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×