Sari la conținut
Forum Roportal
Cosmin.M

Laptop

Postări Recomandate

Un laptop pentru gaming incepe la cam de doua ori pretul pe care vrei tu sa il platesti; va trebui sa te orientezi catre piata second hand in cazul asta.

 

Daca cumperi un laptop nou de 1400 de lei, o sa poti instala si rula unele jocuri pe el, dar sa te astepti la limitari foarte puternice. Un laptop pentru gaming trebuie sa aiba cel putin o placa video dedicata. Si daca se poate, nu chiar cea mai slaba.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Toshiba Satellite L755-S5271

Acer Aspire AS5742G

Pe astea le poti gasi cred, la preturi convenabile. Spun cred, pentru ca nu stiu cum sunt preturile la voi.

Sfat : mai asteapta, pune bani deoparte si cumparati un Alienware M18x si o sa fii cel mai tare gamer din parcare. :o:

Editat de Naeema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

La noi in romanica doar eMAG importa alienware (am incercat sa cumpar direct de la ei - si conform procedurii nu livreaza in romania cei din state/ cei din UK nici atat ...)

Dar eMagu s-a dovedit super neserios (am lansat comanda , am asteptat 3 luni) si tot nimic

cand am renuntat mi-au zis ca e in vama laptopul meu ... dar cum nu mai ling unde am scuipat am renuntat la comanda de 100 de milioane de lei :focus: (pe aici se invarte alienwareul ala bun :P)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pai eu mama uitat pe okazii si am gasit cateva ...daca puteti sa imi sugeratisi voi ceva ar fi ideal.

Depinde ce vrei tu de la un laptop. Ce capabilitati sa aiba si la ce jocuri il folosesti.... Angry Birds sau Warfare 2 ? :lol:

 

Eu ti-as recomanda un Toshiba Satellite.

Editat de Naeema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cel mai bun raport pret-calitate, + foarte fiabile.

 

Stiu, de aceea i l-am si recomandat. ;) Cu un L650 i3 se rezolva pentru ce are el nevoie. Si astea sunt si up-gradable pana la 8GB.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tu esti o scumpa, scumpete! Ideea e ca nou, unu de-ala e vreo 2200 de lei... Iar second hand gasesti ce gasesti, acolo nu ma bag sa recomand.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tu esti o scumpa, scumpete! Ideea e ca nou, unu de-ala e vreo 2200 de lei... Iar second hand gasesti ce gasesti, acolo nu ma bag sa recomand.

Aha, ok. Am observat ca in Europa sunt mult mai ridicate preturile la electronice. Aici sunt mult mai ieftine. Un Toshiba din ala gasesti, nou + program antivirus inclus, la vreo 600 CAD $ (1.862 RON) si daca prinzi o promotie iti mai arunca si o geanta de laptop si un cordless mouse in deal, numa sa-l cumperi.

Daca mergi prin preajma sarbatorilor de iarna, ai sansa sa-l gasesti si la 400-500.

Editat de Naeema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×