Sari la conținut
Forum Roportal
manonthemoon

Declaratie fara precedent a unui oficial NASA

Postări Recomandate

pai a zis mai sus "debris"

deja e o problema pentru Nasa, care pericliteaza f mult viitoarele misiuni spatiale. Sunt sanse f mari ca rachetele sa fie lovite de gunoaie care plutesc aiurea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Personal nu cred ca toate chestiile "inexplicabile" filmate pana acum de echipe NASA in misiuni sau de populatia de rand la iarba verde, sunt ceva de natura extra-terestra. OZN-uri in plin sens al cuvantului sunt. Nu sunt identificate de populatie in general, deci pentru lumea de rand denumirea de OZN este pe cat se poate de corecta. Pentru cei de la NASA, Guvern si Armata insa, acestea nu sunt OZN-uri.

 

Daca va duce imaginatia, ganditi-va la cate proiecte secrete au guvernele, in special cel al SUA. Este de neconceput ca aceste obiecte zburatoare sa faca parte din vreun program militar sau spatial, secret ? Iar in ceea ce priveste explicatile date in presa din cand in cand, ce este mai convenient pentru a mentine secretul, decat a lasa chestia asta cu extraterestrii sa ocupe imaginatia oamenilor ? Cand e ultima data cand ati vazut voi vreunul care crede in extraterestrii ca e luat in serios si nu e ridiculizat in societate ? E o tactica geniala sa te ascunzi sub paravanul unei idei ridiculizate, si promovate de oameni care sunt priviti ca weird in societate.

 

Daca intradevar planeta noastra ar fi fost vizitata de vreo civilizatie extraterestra, fiti singuri ca nu s-ar fi jucat aia de-a soarecele si pisica, uite nava nu e nava, atata timp. La cat de avansata ar trebui sa fie acea civilizatie extraterestra, la cata tehnologie si resurse ar necesita ca sa strabata uriasele distante cosmice pana in sistemul nostru solar, are cineva impresia ca ar veni pana aici sa se joace dea v-ati ascunselea cu pamantenii ? Sa faca jocuri de lumini pe cerul noptii si sa se amuze pe seama la cat de mult ne-au confuzionat dea lungul deceniilor ? Hai sa fim seriosi. Orice vizita extraterestra a planetei noastre ar avea doua explicatii, si numai doua : explorare sau invazie. Am fi stiut deja pana acum care ar fi fost aia, daca am fi fost vizitati de extraterestii. doh.gif

 

"The simplest explanation is most likely the correct one"

Ockham's razor

Astea fiind spuse, nu desconsider absolut deloc notiunea ca viata sau/si inteligenta extraterestra exista undeva in univers. Ceea ce nu cred este insa ca ne-ar fi vizitat noua ograda. At lest not yet...

Editat de Naeema
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Au venit,au vazut si au plecat....demult demult de tot.

"Sometimes I think the surest sign that intelligent life exists elsewhere in the universe is that none of it has tried to contact us."

 

Calvin & Hobbes quotes (Fictional characters from the comic series created by Bill Watterson.)

:lol:

Editat de Naeema
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

"Given the millions of billions of Earth-like planets, life elsewhere in the Universe without a doubt, does exist. In the vastness of the Universe we are not alone." :o:

 

Albert Einstein

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

"Given the millions of billions of Earth-like planets, life elsewhere in the Universe without a doubt, does exist. In the vastness of the Universe we are not alone." :o:

 

Albert Einstein

Si mie mi se pare nespus de aroganta si limitata ideea ca noi am fi singura viata in univers. Ce gigantic waste of space ar fi asta...

Si cand spun viata, nu ma refer neaprat la viata asa cum o stim si definim noi, carbon based life forms...

Intradevar sansele de existenta a altor planete care dezvolte si sa sunstina viata ca pe Terra, sunt fenomenal de mici, avand in vedere senzationala confluenta de chestii care au luat loc la timpul potrivit in locatia potrivita la formarea Terei, asa incat sa o plaseze in faimoasa zona numita " the goldielocks zone " , dar luand in considerare vastitatea spatiului si numrul de ordinul miliardelor al galaxiilor, nu este de neconceput.

Sansele de viata care nu se aseamana cu cea de pe Tera, si care nu ar avea nevoie de conditii identice, poate este mai mare.

Editat de Naeema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×