Sari la conținut
Forum Roportal
Abbie M.

Ce asculti... doar cand esti mort de beat

Postări Recomandate

Exercitiu de sinceritate suprema.

 

Cred ca fiecare are anumite melodii pe care le asculta doar la ocazii, cand bea suficient. Poate ii aduc aminte de ceva, poate pur si simplu suna bine, fara sa aiba vreun mesaj semnificativ. Probabil nu le-ar asculta niciodata cand e treaz.

 

Ce merge la mine, cam dupa 10-12 beri, e muzica anilor 90. Nu e ce as asculta de obicei, dar am crescut cu ea si imi trezeste amintiri.

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=rTI8s0H31ys

 

 

 

Editat de Finnian

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Exercitiu de sinceritate suprema.

.................................

Ce merge la mine, cam dupa 10-12 beri, e muzica anilor 90. Nu e ce as asculta de obicei,

10-12 beri nu sunt în stare să beau nici într-un an întreg! :P

Deşi un litru de whisky într-o singură seară merge, dacă am cu cine.

 

Nu ascult muzică atunci când sunt beat, dar sunt melodii de "inimă albastră" pe care le ascult când sunt treaz:

 

http://www.youtube.com/watch?v=zr8BANEB700

 

Sau dacă preferi originalul din 1982:

 

Editat de harald

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:lol2: Nu-mi vine sa cred. Nici ca am ascultat tampeniile alea ieftine, nici ca am deschis un asemenea topic. :rot:

Sper sa iasa ceva simpatic. :rot:

Editat de Finnian

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:lol2: Nu-mi vine sa cred. Nici ca am ascultat tampeniile alea ieftine, nici ca am deschis un asemenea topic. :rot:

Sper sa iasa ceva simpatic. :rot:

 

naspa. inseamna ca ai baut mai mult de 12 beri. :lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Intrucat eu nu beau de felul meu, o singura data mi s-a intamplat sa ma imbat, la o petrecere monstru dinaintea logodnei mele. Am baut singura vreo 3 sticle de crema de wisky, tocmai le descoperisem si mi se pareau interesante. Dupa ce am pierdut controlul,radeam intruna si din filmuletele pe care mi le-au facut petrecaretii se pare ca aveam un ras atat de molipsitor incat ceilalti radeau si ei si nu mai putea nimeni sa faca nimic decat sa rada. Asa ca au incercat bietii oameni sa puna muzica trista, se pare ca nimic n-a functionat mai bine decat

 

 

 

 

nu in interpretarea asta, nu o gasesc pe nana, dar acelasi cantec

In 3 minute am adormit. :lol2:

Editat de Aseneth
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:no: Mi-am pierdut antrenamentul. Ceea ce e un lucru bun. Unde l-am pierdut, acolo sa stea :lol2: .

 

 

beau rar, ultima oara cand m-am imbatat s-a petrecut cu multi ani in urma, nici macar nu-mi amintesc anul, de melodie nu-ti mai zic.... :tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×