Sari la conținut
Forum Roportal
Thejerk

Complicatii dupa 5 ani

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ok. Pastrez locatia ca un al doilea finish, in functie de cum evolueaza lucrurile in ziua respectiva.

Daca pari disperat sansele tale sunt zero.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Naeema,asta ma intreb si eu. Bine, mai putin cu partea cu maritisul, a recunoscut ca a scris msg ala ca sa se linisteasca babuinul

Aha, inteleg. Deci e totusi interesata de ce gandeste si simte ala. Altfel de ce ti-ar spune tie gogoasa cu casatoria ca sa auda ala? Daca ar fi o fata cinstita care intradevar e confuza, ranita, samd si nu stie ce vrea si incotro sa o apuce, ar pleca de la ala si ar fi singura o perioada in care sa-si clarifice mintea si sentimentele. In nici un caz nu va jongla pe amandoi precum se pare ca face. Se zice ca maimutza nu da drumul la o craca pana nu se agata de alta. Concluzia o tragi tu.

Editat de Naeema
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu trebuie sa o intrebe daca s-a culcat cu ala, ci daca atunci il mai iubea tot pe el :jester:

 

Draga T : Imi dau seama ca tu esti pus pe fapte, iti mai spun atat, nu lasa impresia ca esti gata sa faci orice sa o iei inapoi.Comporta-te amical, ca si cum nu astepti nimic de la ea, dar sa-i dai impresia ca ii esti alaturi, daca vrea sa te caute.E o precautie utila.Nu poti sti ce si cum sta treaba de fapt...In niciun caz nu o duce intr-un loc romantic.

 

Da-i impresia ca esti ok, atunci vei vedea cum reactioneaza.Eventual daca aduce vorba de celalalt, arata-i ca nu ai nimic de reprosat.Daca te iubeste va renunta la el.Daca e escroaca, va cauta sa va tina pe amandoi.Daca tu ii arati ca esti deschis, ii vei vedea adevarata natura.

Editat de haydn91
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Inteleg perfect.

 

Ceea ce mi-e clar, e ca nu accept sa aiba nevoie de mine si sa-i fiu disponibil la telefon, nu putem fi doar prieteni.

Am citit carti de self-help si toate ma indreptau catre " no contact ". Daca intru in " no contact " si ea traieste cu cineva in acelasi apartament...ma uita de tot. Acum e singura mea sansa

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Inteleg perfect.

 

Ceea ce mi-e clar, e ca nu accept sa aiba nevoie de mine si sa-i fiu disponibil la telefon, nu putem fi doar prieteni.

Am citit carti de self-help si toate ma indreptau catre " no contact ". Daca intru in " no contact " si ea traieste cu cineva in acelasi apartament...ma uita de tot. Acum e singura mea sansa

 

De ce nu incerci, o data pt totdeauna, sa fii sincer cu ea? Ca daca nu pui piatra de temelie la comunicare, ea nu vine de la sine si o sa te tot lovesti de aceasta problema, chiar daca acum poate treci hopul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Inteleg perfect.

 

Ceea ce mi-e clar, e ca nu accept sa aiba nevoie de mine si sa-i fiu disponibil la telefon, nu putem fi doar prieteni.

Am citit carti de self-help si toate ma indreptau catre " no contact ". Daca intru in " no contact " si ea traieste cu cineva in acelasi apartament...ma uita de tot. Acum e singura mea sansa

 

Atunci e clar ca nu se merita efortul.Nu face compromisuri cu orice pret ! Nu ai de ce sa faci asta.Vei regreta mai tarziu ca ai pierdut timp si energie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De ce nu incerci, o data pt totdeauna, sa fii sincer cu ea? Ca daca nu pui piatra de temelie la comunicare, ea nu vine de la sine si o sa te tot lovesti de aceasta problema, chiar daca acum poate treci hopul.

Sincer la momentul asta inseamna sa ii arate cat de disperat este si clar o va dezgusta. :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Intotdeauna am fost sincer, dar felul in care ma simt eu acum o s-o faca sa-i fie mila de mine si o s-o indeparteze.

 

Ca sa fie haios, ironic si mai stiu eu cum... in viata mea nu am inselat si nici n-o s-o fac. Am stiut unde mi-e inima. Si nu sunt nici vreun urat care se gandeste ca nu gaseste pe nimeni.

 

Ies pana afara cu prietenii, dar voi reveni. Sunteti extraordinari

Editat de Thejerk
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×