Sari la conținut
Forum Roportal
Ghijoi

Diferentele intre ei si ele

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

prefer lumea mea rece, unde majoritatea o duce bine.

You got it :good:

Adu-ti aminte ca intotdeauna un estic inteligent va fi un mosntru comparativ cu un vestic la relatii interpersonale. Vesticii in materie de marlanie sunt infanti. Nici ei intre ei nu se pot face sa-si planga de mila, de ciuda sau de altceva. Pe cand noi suntem antrenati de mici sa fim monstri. Avem alegerea insa a nu fi.

Daca ai trait aici, stii ca oamenii pe ale noastre meleaguri sunt de parere ca sa-ti fraieresti aproapele ca sa obtii ceva de la el sa o duci bine, iar nu sa il consideri egalul tau si sa muncesti alaturi de el pentru un scop comun care duce la bunastare pentru amandoi ;)

Aici apar insa considerentele de natura emotionala, morala, sentimentala.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca tot folositi forumul pe post de messenger, de ce nu vorbiti acolo? :lol: E mai frumos, se scrie mai repede si nu faceti nici off-topicuri :cheer: . Deranjati mereu lumea cu tentativele voastre de subtilitati in varianta feminina a regretatului mitica. :roll:

auzi baiatul?,,tocmai ii faceam un compliment unei femei...asta e subiectul topicului daca nu ma insel...deci termina cu of-ul..so...suntem doua femei care ne uram , iubim cu pasiune...ce nu-ti cade/va cade bine? :blink:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cu siguranta a doua oara nu-ti va mai cere parerea.

Depinde de oamenii cu care iti place sa iti petreci timpul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alex@,daca lumea ta e asa de cool,de ce o mare parte din timp ti-l petreci stand pe forum?

ca sa ai si tu cu cine comunica...

 

intrebare idioata/raspuns idiot

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Întrebarea mea ar fi alta: tu ai vreo contribuţie la chestia asta ?

platesc taxe, votez, fac munca voluntara, ma integrez, ii stiu istoria, am pareri si mi le expun...

 

La fel e şi cu tine în ţara aia. O apreciezi, pentru că majoritatea o duce bine. Dar nu faci parte dintre cei care organizează lucrurile acolo, astfel încât să meargă bine. Şi nici nu cred că desfăşori vreun fel de acţiuni cu scopul ca în România lucrurile să meargă un pic mai bine.

ar suna a lauda daca as incepe sa scriu p-aici ce fac eu pt Romania sau oameni din Ro

:o:

Editat de **Alex**

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asta se numeşte "dublu standard" în lumea civilizată.

 

Deci blândeţea şi tandreţea femeilor sunt determinate genetic, în timp ce atitudinile masculine se datorează mediului, pentru că acestora li se cântă că sunt sexul tare ?! :doh:

 

Asta o să-ţi aducă nişte voturi feminine, la fel cum stupidităţile pseudo-feministe îi aduceau voturi indianului, dar te descalifică. Ceea ce ignoră politicienii, dar ar trebui să nu ignore oamenii cu coloană vertebrală este că de anumite voturi, chiar dacă sunt în favoarea ta, ar trebui să-ţi fie jenă că le primeşti.

 

M-am exprimat cam ambiguu.La ambii comportamentul este determinat de cei doi factori.La femeie stiam exemple concrete, de aceea am mentionat-o doar pe ea.Normal ca si agresivitatea barbatului, forta fizica, etc sunt tot genetic determinate.Si mai intervine si mediul.Pentru ca o femeie crescuta intr-un mediu ft "masculin" poate deveni luptatoare, precum un barbat efeminat poate deveni balerina.Desigur, nu ai de unde sa stii daca nu e vb de insusi componenta genetica aici, care poate fi usor deviata.

 

Cat despre voturi, nu ma intereseaza, sunt pe un forum, nu in parlament.

Editat de haydn91

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×