Sari la conținut
Forum Roportal
Botica

Extractie molar de minte

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna ziua ,...peste doua zile merg sa-mi scot un molar de minte dreapta jos,...problema este ca e inclus in os nu se vede deloc e intr-o pozitie orizontala si apasa pe dintele vecin,..imi este teama :(( a mai trecut cineva printr-o situatie asemanatoare cum decurge operatia?..doare?..mai ales ca am o varsta..38 de ani!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua ,...peste doua zile merg sa-mi scot un molar de minte dreapta jos,...problema este ca e inclus in os nu se vede deloc e intr-o pozitie orizontala si apasa pe dintele vecin,..imi este teama :(( a mai trecut cineva printr-o situatie asemanatoare cum decurge operatia?..doare?..mai ales ca am o varsta..38 de ani!!

Buna seara,

Ce pot sa-ti spun este ca o extractie stii cand o incepi dar nu si cand o termini.

Totul se va face sub anestezie, singurul lucru pe care il ai de facut este doar sa ai incredere in medicul care va executa extractia si sa-i respecti cu strictete indicatiile postextractionale.

Bafta...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

..Neatza!..multumesc de raspuns..am facut extractia, azi e a5 a zi pff a fost o experienta neplacuta a durat o ora si jumatate pentru ca a trebuit sa-mi taie destul de mult din os, dupa ce a trecut anestezia am avut niste dureri groaznice care abia se ameliorau cu nurofen 400mg durerile mari au tinut 3-4 zile , m-am si umflat nu mai zic ca abia am putut manca.Azi dupa 5 zile m-am mai desumflat dar sunt vanata-galbena la obraz, durerile sunt suportabile dar am un fel de durere-amorteala la dintii de langa locul extractiei pana in fata iar buza intr-o parte o simt amortita..nu stiu daca asta e normal?!..ma mai doare si gat cand inghit.Maine merg sa-mi scoata atele sa vad cum...ca nu pot deschide gura normal!?...oare cand o sa ma simt bine ??

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×