Sari la conținut
Forum Roportal
Dany@dany

Intrebare. Accident asigurare.

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Salut pe toata lumea,sunt nou venit aici si am o itrebare la voi.Mi-am lovit masina de fapt am fost lovit,acum se afla deja in SEVICE si dupa cum inteleg se incadreaza la dauna totala. De fapt stricaciunile depasesc suma prevazuta la dauna totala.Problema mea este urmatoarea:Mai aveam inca un an pina la expirarea celor cinci cind poti sa imatriculezi o masina adusa fara taxa de prima imatriculare.Incazul meu cum ar trebuii sa fie oare?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salut pe toata lumea,sunt nou venit aici si am o itrebare la voi.Mi-am lovit masina de fapt am fost lovit,acum se afla deja in SEVICE si dupa cum inteleg se incadreaza la dauna totala. De fapt stricaciunile depasesc suma prevazuta la dauna totala.Problema mea este urmatoarea:Mai aveam inca un an pina la expirarea celor cinci cind poti sa imatriculezi o masina adusa fara taxa de prima imatriculare.Incazul meu cum ar trebuii sa fie oare?

Daca va fi declarata dauna totala, masina va firadiata si implicit nu mai poate fi inmatriculata. Daca este dauna partiala, ea se poate repara si puteti face demersurile de inmatriculare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×