Sari la conținut
Forum Roportal
@5 IP

Am coarne sau doar paranoia?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

taica-miu,fiind un bun manipulator (credeti-ma,stiu ce vorbesc), a orientat discutia astfel incat

 

 

Sa stii ca avand parinti si bunici experti in manipulare, m-am gandit de ieri la ceva, dar n-am vrut sa-ti raspund pana nu m-am consultat cu sotul meu azi dimineata , el insusi un as al manipularii, a patra generatie de invartitori pe degete si mi-a zis acelasi lucru la care ma gandisem si eu ieri, fara sa-i spun. Presupunand ca taica-tu este intr-adevar un intelectual normal la cap, singurul motiv pentru care ar fi vorbit asa cu tine este ca el sa fie unul din amantii sotiei tale. Suna urat, dar macar e logic....

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Binladila, gata am inteles ca esti attention whore. Am o rugaminte la tine, in cazul asta...posteaza niste detalii despre viitoarea relatie, cand o fi, cum o fi, unde o fi. Amanunte, altfel nu e interesanta proza. Poti sa imparti totul pe capitole. Anticip lectura. Si daca se poate baga si un bonus : transcriptul divortului de la tribunal, pagina cu pagina si evenimentele private ale tuturor protagonistilor. Ju can do et hermano. good.gif

Editat de Naeema
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

@strutela: La cofetarie e demodat.Ar putea crede ca o ironizez,desi recunosc... si mie mi-ar placea la cofetarie.I-as putea explica cat de mult imi place frisca cu capsuni,asortate cu o muzica instrumentala, care urla in surdina.Dar mi-e sa nu primesc vreo replica acida.tease.gifVoi ce replica mi-ati da daca v-as invita la cofetarie?

@Naeema:Te salut.Mi-era dor de prezenta ta plina de spirit.Voi fi fauritorul dorintelor tale si voi posta detaliat asemeni unui reporteras proaspat angajat, manat si de entuziasmul ideii de a aparea "pe sticla".Tine-aproape.(ia si niscai cucuruz cu bob tepos,d'al da sare cand il frigi,cat sa intre la lighean".

@Aseneth:\\\ Magistral!!ok.gif La toate ma gandisem dar la asta nu (rusinica mie,c-am tocit banca lu scoala in van)

"In cutia-mi goala fumul se-nteteste,

Si tragand cu patos, ma cam ameteste"...(si nici nu fumez macar) .Dar detaliaza ,te rog,care sunt pistele logicii pe care le-ati urmat?Deja teoria-mi suie paleste in fata-ti, asemeni unei seri romantice, umbrite de o diaree acuta (scuzata-mi fie comparatiunea).

Sunt sigur ca ma puteti ajuta si in urmatoarea problema.

Deasemenea am nevoie de ajutorul tuturor celor care m-au mai sfatuit si sustinut prin povetele lor.

S-a intamplat urmatoarea intamplare:

Am primit un mesaj privat de la un utilizator, care suna asa:

"Ce te-a apucat sa scrii ca ai cunoscut o fata draguta... ,nu vezi ca-i suparat-o pe "Alex",sau nici macar nu intelegi ce vreau sa-ti zic.Ti-a subliniat fata,ca pt. copii.S-a suparat taman cand ai postat asta."Sa vad acum cum o inbunezi,fraiere.Scrie ce-ti spun eu, in topic sa-ti deseneze ceilalti ce vreau sa-ti zic."

Si no, ca scriu.(am si acceptul expeditorului).Eu n-am prea priceput...unknw.gif"m-a confuzat" mesajul asta, deci astept un mic ajutor.Oare e vanzator ambulant si vrea sa-mi vanda ceva???blink.gif

Sper ca @Alex n-a luat o decizie irevocabila; ar fi pacat, fiindca dadea o aura de inocenta laturii pragmatice a sexului frumos.

AAAALEEEX !!!, vino langa noi.N-am vrut sa te supar. Da-mi vre-o doua,s'apoi una ca sa-ti treaca.No hai si da.

Dar revin si zic ca... numai @Aseneth s-a ingrijit de framantarile mele.Vroiam parerea mai multora.

Va foarte multumesc.hi.gif

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Binlada eu cred ca ar fi romantic sa o inviti la cofetarie :roll: . Daca iti reuseste intalnirea sa imi trimiti si mie un platou cu prajiturele :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu vorbeam de sotia lui. Spunea ca era un fost iubit.

 

si ea e la fel.

 

nu mi se pare ca alege prea mult.

 

 

Si va rog...nu uitati: sunt in impas.Parera voastra e importanta pt. mine.Nu va mai certati intre voi, ca nu va sta bine.Azi (ca de altfel si pana acu')io- s la prindere.Incoa' trageti.Da mai dati si cate-o parere, ca inca n-am aflat-o,si mi-i de trebuinta,musai.yes.gif

 

iti bati joc de noi

care impas ?

 

nu mai simti nimic pt ea, vrei sa divortezi.

ea a recunoscut ca te inseala, i se rupe de relatia cu tine.

 

unde-i dilema? totu-i clar, nu mai ai la ce sta.

parerile altora nu conteaza.

 

@ in rest, atitudinea ta, felul in care faci pe bufonul aici cu noi, poate te mai ajuta .

 

mai bine rid eu de ea, decit sa accept ca mi-a ris in fata.

 

daca nu-ti pasa, nu doare, nu e un esec major, e doar ceva care n-a mers.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

"Salut la toate fetele si lu baeti".Problemele mi s-au rezolvat, divortul s-a programat,sotia l-a acceptat, eu ma'ndragostesc din nou asa ca topicul nu-si mai are sensul.Rog frumos un moderator ,sa inchida topicul.(Tot ma acuza @Naeema ca-s avid de atentie).

In incheiere voi a va spune ca faptele relatate de mine is chiar reale si nu v-am luat nici o clipa in deradere.( asa cum m-ati acuzat).

Mi-a prins bine discutia cu voi (a fost pe cat de amuzanta pe atat de educativa).De ex. am priceput sensul vorbei asteia: "Sa nu intri niciodata in gura unei muieri, ca nu scapi nespurcat"grin.gif.

La multe ma gandeam,cand o auzeam da la situatii de genul asta nu.doh.gif

Oricum ati fost cele mai dragute persoane cu care am discutat in ultima perioada (evident... si altcineva)

Simt nevoia sa fac o corectie care se impune: Va-m relatat de "hoinareala" sotiei dintr-un bar anume, si de faptul ca au aflat toti sotii prietenelor ei.Unul din acestia a facut si o verificare,iar situatia nu statea chiar asa.Mai precis nu era chiar dezmat, ci doar acceptau prezenta unui grup de barbati la masa lor,una singura fiind condusa acasa (la ea,probabil), de unul din acestia.(Fereste-ma Doamne de prieteni ca de dusmani...)

Dar restul faptelur sunt cam la fel cu ce-am scris anterior.

Acu' ma duc pe forumurile mele tehnice,si mai vin din cand in cand si p'aci,sa va mai "vad", ca mi's om cu "doruri grele."

Sa fiti iubite(ti) si respectate(ti)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cu tata:

El: -Ce bai pu...ica sau umflat muschii pe tine si-ti arde de prostii? Baga-ti mintile-n cap si dute si spune-i c-o ierti daca-ti face un an, fripturi si deserturi si ce vrea muschii tai.

Ce...,n-ai bani de-o amanta sau doua, sa te descarci si tu? Vi-i la mine ca-ti dau eu.

Eu:-Ce, bani sau amanta?

El:-Ba da gura mare ai,...se vede ca eram in deplasare cand te-a proiectat ma' ta.

Eu:-Si cu moralitatea cum ramane?

El:-Ce ba moralitatea are cracii drepti si tate mari sa-mi placa mie?Moralitatea e pt. aia cu p...a mica, fiindca "n-au cu ce" s-atunci striga:" nu-i moral."Eu nu te-am facut sa fii pampalau cum esti, sa ma faci de ras intre barbati.Pai ce tu credeai ca daca ii spui poezii noaptea, n-o mai mananca'n... si de altul?Asa-s femeile!

Eu:-Mama nu-i asa.

El:-Pai la cum te vad pe tine...e "din cale afara"

Eu:Fi-i sincer, crezi ca esti mai barbat daca vei continua o relatie compromisa,mai ales in fata "barbatilor", la care te raportezi?

El:Da ba, puta bleaga.Asta cred... si cand o sa mai cresti o sa crezi si tu, prostule.

Cam asta a fost, in linii mari.Voi ce parere aveti?

Astept mai ales opiniile critice,sarcastice, bine argumentate.Multumesc.

 

 

Sunt singurul care apreciaza maniera de abordare a tatalui? Nota 10, si pentru vocabular, si pentru idee si pentru maniera in care si-a sustinut ideea:

 

P...ica(sa-l parafrazez pe tatal tau, sper ca nu te ataci :P), femeia ta se va f...e si cu altii si nu e nicio tragedie, atata vreme cat tu accepti si esti fericit cu ea. Restul trec.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Problemele mi s-au rezolvat, divortul s-a programat,sotia l-a acceptat, eu ma'ndragostesc din nou asa ca topicul nu-si mai are sensul.Rog frumos un moderator ,sa inchida topicul.(Tot ma acuza @Naeema ca-s avid de atentie).

 

Your wish is my command! :hi:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×