Sari la conținut
Forum Roportal
@5 IP

Am coarne sau doar paranoia?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Suntem casatoriti de vreo 5ani,dar in ultima perioada au aparut cateva schimbari suspecte.

De vreo trei luni,sotia mea invoca dureri atunci cand facem dragoste.(sau mai bine zis incercam).

E foarte atenta cu telefonul ei (si-l ia si cand ze duce aproape,la magazin).

Si-a schimbat stilul si parfumul, si mai nou...m-a invitat la o nunta la care stia ca n-o sa merg.(mie nu-mi plac nuntile;particip doar la cele la care am obligatii).

Ma intrebat daca o las sa mearga singura,si i-am zis ca da, dar cred ca a obsevat ca m-am suparat si nu s-a mai dus.

In ultimile trei zile am trecut de la starea de furie si frustare la cea de dezamagire si lehamite.Am consumat deja rezervele de alcool pe care le-as fi baut intr-o luna.

Dati-va si voi cu parerea,sa mai vad si alte puncte de vedere...sa stiu cat de nebun sunt :stars: .

Va multumesc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Poate da, poate nu.

 

Cert este ca acele schimbari si indepartarea de tine te bulverseaza.

Deschide cu ea o discutie despre voi, nu o acuza de infidelitate.

 

Relatia voastra are probleme,intreab-o ce nu-i convine, ce se intimpla.

Vezi ce explicatii are pt asta.

Daca are dureri "adevarate" cind face sex, propune-i sa o insotesti la medic.

 

Daca neaga orice problema, ai o problema, MARE.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca doar pe niste banuieli te-ai apucat de baut vartos, cand o sa stii sigur ce-o sa faci?

Ai trimis-o la doctor?

 

Singura faza intr-adevar suspecta e aia cu telefonul, daca nu era si pana acum atenta.

Editat de Amarena

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Suntem casatoriti de vreo 5ani,dar in ultima perioada au aparut cateva schimbari suspecte.

De vreo trei luni,sotia mea invoca dureri atunci cand facem dragoste.(sau mai bine zis incercam).

Vă trebuie un repertoriu mai larg :P

Există destule moduri de face dragoste care n-au cum să implice durere, dacă nu se ajunge la penetrarea clasică. Şi destule forme de preludiu care exclud durerea, chiar în cazul unor forme de penetrare.

 

Pe de altă parte, sunt rare cazurile când o femeie încearcă să-i fie fidelă amantului, refuzând să facă dragoste cu soţul. Nu e chiar imposibil, dar e mai uşor de crezut că durerile sunt reale, caz în care tehnica ta de penetrare mai poate suporta nişte îmbunătăţiri. :P

 

E foarte atenta cu telefonul ei (si-l ia si cand ze duce aproape,la magazin).).

Aici ar fi două opţiuni: dacă te consideri un domn, n-ai să te uiţi în telefonul ei, aşa cum nu umbli în poşeta sau în buzunarele ei. Dacă nu te consideri un domn, e greu de crezut că nu-i poţi verifica telefonul. Dar e mică şansa să poţi obţine astfel probe suficient de clare.

 

Si-a schimbat stilul si parfumul,

Asta nu e neapărat un indiciu. Şi chiar dacă încearcă să placă cuiva, ce e rău în asta ?

 

si mai nou...m-a invitat la o nunta la care stia ca n-o sa merg.(mie nu-mi plac nuntile;particip doar la cele la care am obligatii).

Ma intrebat daca o las sa mearga singura,si i-am zis ca da, dar cred ca a obsevat ca m-am suparat si nu s-a mai dus.

Asta chiar e greu de crezut că avea legătură cu presupusul amant. De-obicei, nunţile, botezurile etc. sunt rezervate soţului, chiar dacă are un amant. Din motive evidente :P

 

În rezumat, e posibil să aibă o relaţie extraconjugală, dar ceea ce ai tu până acum nu reprezintă dovezi clare.

 

O relaţie extraconjugală are nevoie de nişte ferestre de timp. O astfel de fereastră e de minimum două ore, indiferent dacă se întâlneşte cu cineva pentru o cafea în oraş, pentru o plimbare cu maşina (în pădure) sau pentru a petrece acele ore într-un apartament sau o cameră de hotel.

 

Înainte de a o acuza de ceva, încearcă să evaluezi dacă are acele ferestre de timp când nu e clar unde a fost şi cu ce s+a ocupat. Dar fă acestă evaluare pentru tine, nu îi cere ei să justifice fiecare sfert de oră, pentru că atunci o să aibă mereu explicaţii perfecte :P

Editat de harald

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

de ce ar face efort cineva sa placa cuiva fara sa aiba un interes?

Editat de **Alex**

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×