Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

buna to everybody, am vb mai demult aici cu SimonaMi-am facut analizele la Fundeni si la Colentina, si din pacate am Wilson cu afectare hepatica si neurologica.Vroiam sa stii si tu Simona.Va pup pe toti. ne mai auzim.P.S. :mai am si boala de reflux gastroesofagian,esofagita tip A, Sindrom Barret, si Hipersplenism hematologic

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
buna to everybody, am vb mai demult aici cu SimonaMi-am facut analizele la Fundeni si la Colentina, si din pacate am Wilson cu afectare hepatica si neurologica.Vroiam sa stii si tu Simona.Va pup pe toti. ne mai auzim.P.S. :mai am si boala de reflux gastroesofagian,esofagita tip A, Sindrom Barret, si Hipersplenism hematologic

 

veronica,

imi pare rau pentru diagnosticul tau.

dar putem trai normal si cu boala asta atata timp cat o tinem in frau prin medicatie.

bafta si sper sa-ti fie bine.

p.s.ce tratament ti-au dat?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

buna ziua

Am un var care sufera de boala Wilson si i sa dat un tratament gresit, si acum e din ce in ce mai rau....tremura,nu poate sa vorbeasca..pronunta greu unele cuvinte.....

In loc de Cuprenil i sa dat Achineton si Calmepan(parchinson)

Va rog mult sa ma ajutati cat se poate de urgent...

Va multumesc....yonutz

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cunosc un tratament cu aloe vera care elimina tot cupru.sunt pliculete cutie cate 25 si face 50ron si un gel tot din aloe vera care e 70ron pt detali intrati pe maryus254@yahoo.com

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
din pacate la noi se fac doar cupremia si cupruria,

dar multam mult pentru informatia de determinare pe Spectometru de absorbtie atomica.

de asa ceva nu stiam.o sa ma interesez.

o sa intru si pe acea adresa de site.

 

va multumesc mult pentru raspunsuri.

 

(tot ce-mi doresc e sa nu-mi afectezze creierul).

 

sa fiti sanatoase/sanatosi!

 

Sono una insegnante italiana, ospito da alcuni mesi un ragazzo rumeno cui mi sono affezionata come una madre! Gli tremavano le mani e facendo indagini tramite suoi familiari ho scoperto che ha la malattia di Wilson e che da voi in Romania

MDW.doc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ii salut pe toti cei de pe forum. :o:

 

Ma numesc Lucia si va scriu in numele iubitului meu logodnic, care credem ca are maldia Wilson .Deocamdata din lista de analize le-a facut doar pe cele de: ceruloplasmina care au iesit bine , acum urmeaza sa mearga la Fundeni si Colentina sa faca si celelalte analize. Din cate am inteles ar trebui sa tina o dieta, daca este cineva care dispune de aceasta informatie va rog sa-mi comunicati care alimente are voie sa le consume si care ii sunt interzise. Sper din toata inima ca DUMNEZEU sa-mi auda rugaciunele si sa nu aiba aceasta maladie. Astept un raspuns cat mai promt de la oricare din membrii Forumului. dornea_lucia@yahoo.it

 

 

Multumesc anticipat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am aflat recent in urma unor analize ca sufar de maladia wilson.

mi s-a dat un tratament pe baza de pastile CUPRENIL.

problema este ca nu gasesc la nicio farmacie aceste pastile.

daca ma puteti ajuta...o adresa de farmacie unde as putea gasi...

id yahoo messenger: felix_the_legend

ast rasp catt mai repede...

mc...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×